Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Irboska (1)

Fotograaf: teadmata
Fotojäädvustus alalt, mis ei kuulu enam ammu Eesti Vabariigi koosseisu. Vikipeedia: "1920–1944 oli Irboska alevik ja kuulus Eesti Vabariigi Petserimaa koosseisu ja oli Irboska valla keskus (kuni 1939) ning Linnuse valla keskus (alates 1939. aastast)."

Foto on selles mõttes huvitav, et klassikalistele asulavaadetele ei jäetud reeglina juhuslikke möödakäijaid. Selle pildi aga "rikub" ära seljaga fotograafi poole olev härra, ilmselt kohalik. Pole muidugi välistatud, et tema roll oli anda pildile dünaamilisus. :) Kui keegi oskab pildistaja asukohta pakkuda, tehke seda kindlasti.

Leidsin Perekonnaajaloo foorumist liina.reiljan kasutaja kommentaari, millest võiks silmaringi laiendamise mõttes kasu olla. vanadpildid.net keskkonnas kasutatud haldusjaotuse järgi jääb Irboska kahjuks välismaale.

"Setomaa puhul on natuke vale rääkida kihelkondadest - kihelkondi pole seal kunagi olnud, sest enne 1920. aastat kuulus Setomaa Venemaa koosseisu. Setod ise räägivad traditsiooniliselt nulkadest ( Irboska nulk, Poloda nulk, Raakva nulk jne.) Nulk koosneb grupist küladest. Peale Eesti aladega liitmist sai Setomaast Petseri maakond, mis koosnes valdadest. Praegu on Setomaa jagatud Põlva- ja Võru maakonna ja Venemaa vahel."
Allikas ja avaldamisõigused: Marguse fotokarp, jagada viitega allikale
Asukoht: Välismaa, Irboska
Sildid: irboska, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Ilmar Vananurm (14.06.2024)

Setomaa on kultuuriline termin. Maateaduslikult ja administratiivselt on õige kõnelda Petserimaast. Kahju, et Petserimaa sõna ei soosita Eesti valitsejate poolt. Pildil olev Irboska kuulus Irboska valda.

X
kodulehe, e-poe tegemine