Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Tudre rahvas heina tegemas (8)

Fotograaf: E.Linno
Sellised pildid on minu vaieldamatud lemmikud! Neid mõisaid, veskeid ja sildu oleme kõik näinud, olustikepilte avaldatakse raamatutena vähe kui üldse. :)

Väidetavalt on fotol Tudre küla rahvas heina tegemas. Vasakult kolmas mees on teada nimeliselt - Mäe Volli Tudrest. Jälgige olukorda! 6-st pildistatust 5-l on valge särk. Vasakpoolsel mehel on noa otsa torgatud tükk liha, naisterahvas tema kõrval puhastab midagi (äkki kala?). Järgmine mees valab mahukast klaaspudelist juua, kõige ees lamav tüüp lõikab leiba! Jah, see hiigelsuur asi tema käte vahel on leib! Tagapool sööb teine heinaline vaat et pesukausist! Suur, kõik on väga suur. Tundub nagu oleksid ameeriklased oma 3XL just meie esiisadelt üle võtnud! :)

Vikatid seisavad nagu sõjariistad ning isegi püss on kaasa võetud. Ja vaadake küüni! Annaksin ei tea mida, et sellises küünis mõni suveöö veeta!

Evald Linno fotod on harvaesinevad nagu ka tema tempel foto tagaküljel. Näed seda kui klikid foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.
Allikas ja avaldamisõigused: Erakogu, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Jõeküla
Sildid: jõeküla, heinategu, heinaküün, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Hongmees (26.11.2009)

Mina ei ole Tudrelt, olen Nahkanuialt. Mida ma siin teen ja kuidas ma üleüldse siia sattusin võib lugeda Nahkanuia ajaveebist link . Pilte olen kogunud Koeru kihelkonna küladest ja inimestest selle ajaveebi tarbeks. Otsige oma pildid ka välja! Mina neid endale ei küsi, ainult skanneerin arvutisse ja kui võimalik, panen fotodega seotud mälestused kirja.

Anne (26.11.2009)

Kui see saladus pole, siis küsiksin, kes te olete ja millise tudre taluga olete seotud? Mina olen pärit Sääselt. Äkki uurime mõnel õhtul õega neid siinolevaid pilte ja suudame ehk mõne inimesegi tuvastada.Näiteks sealt matusepildilt tunnen küll oma mõnda sugulast.

Hongmees (26.11.2009)

Kindlasti pead talle neid pilte näitama! Oleks väga hea kui ta kasvõi mõne inimese neil vanadel piltidel ära tunneb. Tegelikult on tundmatute inimestega Tudre pilte mul veelgi, ka neid oleks vaja uurida ja tuvastada.

Anne (26.11.2009)

Äkki teab midagi rohkemat neist asjust mu 87 aastane ema. Tal mõistus veel täiega korras ja ka palju käinud Jõeküla metsades heinal.

Eve (07.11.2009)

Veel! Aitan hea meelega, sest me kunagi ei tea kauaks on neid, kellelt küsida... Pealegi arvan, et see eriline elev helk, mis tuleb kunagisi aegu uurides-meenutades nende silmisse, on kaasabiks, et neid kallieid inimesi meie juures kauem hoida. :)

Eve (07.11.2009)

Need heinamaad olla jäänud Koeru Jõeküla tee äärde paremat kätt peale seda kohta, kus keeras tee Sopa talude ja allika juurde. Hobustega sinna mindi, moonakott kaasas ning mitmeks päevaks. Kuiv hein pandi küüni, et see sealt talvel koju tuua. Täpsemat küüni asukohta ei oska öelda... eks ta nüüdseks ajahamba poolt puretud ole...

Hongmees (07.11.2009)

Tänan Eve! Kui kuidagi oleks võimalik kindlaks teha, kus täpselt-umbes see küün asus! Nagu ma aru saan, seda Sinu lähedased öelda ei osanud!?

Eve (06.11.2009)

Nii!:) Ema arvas, et see pilt tehtud Jõekülas, sest sinna olevat antud Tudre rahvale heinamaid. Ka minu tädi kinnitas seda ja lisaks tundis ta vasakult kolmanda Mäe Volli olevat.

X
kodulehe, e-poe tegemine