Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3638

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kaupmees Rudolf Puhk (2)

Fotograaf: teadmata
Kui uskuda lisatud fotoga kaasa tulnud legendi, on tegemist Rudolf Puhk nimelise kaupmehega. Kuuludes otsapidi kuulsasse Puhk'ide suguvõssa, otsustas mees ühel hetkel avada Valilas kauplus. Ja seda olevat ta siis ka teinud, lisaks võtnud endale veel noore naise. Püüdsin Digari vahendusel leida säärase kaupmehe ja äri kohta lisainfot kuid ebaõnnestunult.

Samas nimetab Järva Teataja nr. 20, 16 veebruar 1932 jahiloa saajate hulgas kedagi "Rudolf Puhk, Wäinjärwe wallas". Ja fotol on jahimees. Siis võis AIS-ist leida viite Rudolf Puhk pudu- ja segakauplusele. Viite sisu ei oska aimata, ilmselt on tegu mingi loaga, sest piirdaatumid on paigas: 06.11.1929-16.08.1937.

Huvitav on ka foto ise, täpsemalt lavastus. Ma pole ikka veel aru saanud, kaugele toona dekoratsioonidega mindi. Kas maas lebavad surnud linnud, mis jätavad mulje nagu oleks täpsuskütt nad hetk tagasi taevast alla põmmutanud, on päris või mitte? Kui päris, pidi jahimees nendega stuudiosse saabuma! Igal juhul on tegemist uhke foto ning, juhul kui fotol olev mees on Rudolf Puhk kes pidas tõepoolest Valilas poodi, huvitava detailiga Koeru kihelkonna ajaloost.

Huviline leiab pisut lisalugemist Nahkanuia ajaveebist.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Asukoht teadmata
Sildid: valila, jahimees, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Tõnu Parmakson (24.03.2024)

Kinnitan, et see on Eduard Rudof Puhk (1879-1936)

Juhan (29.05.2021)

Koeru poolt tulles oli kolm lähestikku asuvat poodi. Abajal, Abaja-valila piiril Pangamajas minu isa F. Agabuši kauplus ja kolmas Valilas. Isa ütles, et kui Valila mehed Koerust tulid astuti ikka tema poodi sisse kuna temal olid kaubad mõni sent odavamad. Pangamajast kaupluse sildiga oli ka pilt.

X
kodulehe, e-poe tegemine