Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Vao noored (0)

Fotograaf: M.Öömann
Minuga võttis ühendust üks kollektsionäär, kes leidis tema kätte sattunud fotopakist mitmeid Koeruga seotud fotosid ning loovutas need mulle. Juba esmakordselt lisatud fotot silmates leidsin kolm tuttavat nägu ja lähemal uurimisel veel kaks.

Nimelt on fotol Armin Leppik Nava sootalust, tegelikult hoopis Vaimastvere vallast, Luise Stokmann, tema (tulevane) abikaasa, Luise vend Leopold ja tema abikaasa Elviine. Vaata ja võrdle siit. Tuttav on ka pikk mees foto vasakus servas on Ernst ning on kahtlus, et ka tema on kusagilt Endla soostiku taludest. Igatahes figureerib ta mitmetel minu valduses või käest läbi käinud fotodel. Näiteks sellel fotol, kus ta on niisamuti koos Luise ja Arminiga. Et Luise sünnikodu oli Vaol, võiks fotol olla Vao noored.

Armini kodutalu Nava on mulle hästi tuttav ja oluline, kuna tegemist oli sedavõrd eraldatud kohaga Endla soostiku keskel. Palju käidi läbi Nahkanuia rahvaga, nende perefotod olid ka mulle kuuluva talu pererahva albumis. Armin ise küüditati ja niipalju kui tean, ei naasnud ta Siberist elusana kuid Luise elas Naval kõrge vanuseni.

Ja siiski olen üllatunud, kui leides ja korjates Eesti pealt kokku Koeruga seotud fotosid, avastan nendelt Armini ja Luise. Neid on rohkem kui paljusid teisi Koeru inimesi. Hiljuti leidsin samasugusel moel kuid hoopis teisest allikast kaks nende fotot, leiad need SIIT ja SIIT.

Foto eest tänan Vaidot!
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vao
Sildid: vao, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine