Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Reval Sanatorium (0)

Fotograaf: M.Lewinthal
Levinud tsaariaegne vaade sanatooriumist Tallinnas, "ligikaudse aadressiga: Vesivärava 23, 10126 Tallinn, Estonia". Aadressirea sain ajapaik.ee keskkonnast ja rohkemat mul hoone või selles paiknenud asutuse kohta teavet internetist leida ei õnnestunud. Kui kellelgi on seda, oleksin isegi huvitatud.

Mulle enesele pakkus enam huvi kaardi tagakülg. Tegemist on 1913. aastal Tallinnast läbi Rakke Ervitale saadetud kirjaga, mille õde kirjutab oma vennale. Saatja on Leeny ja saaja on hr. Stamm!? Kirjutan ka kirja välja ja olen tänulik abi eest väljaloetamatute sõnade desifreerimisel, mis on tähistatud kolme punktiga.

"Kallis weli! Ma ootan Sinu käest kirja tükk aega. Kas Sa käisid pühade ajal sillal? Elly kirjutas aga ei rääkinud sellest midagi. ... tahab reede 31 Wirumaa... Wõsule sõita ja sealt siis juba Sellale (või Sillale!?). Ma oleks ka küll läinud aga ei lubata. See on meie sanatoorium, keskmine maja. ... maja on weel. Minu tuba ei ole selles majas. Kirjuta nüüd warsti! Palju terwist, Leeny."
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Harjumaa, Tallinn kihelkond, Tallinn
Sildid: tallinn, sanatoorium, postist, 1913, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine