Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Elva väikelastekodu (2)

Fotograaf: teadmata
Ühes minu kätte sattunud fotopakis leidus kokku kuus fotot, mis tõenäoliselt tehtud ühes kohas. Panin pildiseeriale mõttes nimeks "lastekodu" kuigi tegemist võib olla ka lasteaiaga. Kuna ma seda valdkonda väga ei tunne, rohkem arvamust ei avalda ja oleksin tänulik kui vaatajad fotot täiendavad. Vihjeks niipalju, et väga tõenäoline on sellise asutuse paiknemine Tartumaal, näiteks Elva lähistel kust suurem osa pilte pärit on.

Kõiki kuut fotot näed minu Flickr kontol.
NB! Facebooki vahendusel vaatajaile teadmiseks, et kui soovid näha teksti lisatud linke, pead fotot vaatama vanadpildid.net keskkonnas.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Tartumaa, Rõngu kihelkond, Elva
Sildid: elva, lastekodu, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Kaie Limonova (09.08.2021)

Kasvasin ise selles Elva väikelastekodus aastatel 1949-1952 Sooviksin väga saada mingeid kontakte ja pilte sellest ajast! Kust võiksin leida infot ka samal ajavahemikul kasvanud kaaslaste kohta? Oleksin iga infokillu või pildi eest väga tänulik! Olen ka FB-s

Marko (08.01.2016)

FB vahendusel selgus peaaegu hetkega, et tegemist on Elva väikelastekoduga. Vahendan kaht kommentaari:

Inna-Inga Kalmus - Pakun kohe peale ll maailmasõda- laste soengud sellised, kuid võin eksida. Vaatasin ka neid teisi pilte ja kus lapsed ja nende tagant paistab ka järv. Enne sõda oli minu meelest see maja eraomand ja suvila.

Helle Laanpere - Vjatšeslav Afanasjev, kes töötas aastatel 1894-1918 Tartu Ülikoolis patoloogilise anatoomia professorina, ehitas endale suvila Verevi järve äärde 1908. aastal. Ülikooli evakueerimisel sõja ajal lahkus professor Afanasjev Voroneži Venemaal. Ajavahemikul sügis 1940 kuni kevad 1941 kasutas maju staabina 22.territoriaalse Eesti Laskurkorpuse 232.laskurpolk. 1947.aasta juunis avati majades Tartu Lastesõimede Suvekodu, kuhu kolmeks suvekuuks suunati kuni kolmeaastased Tartu lastesõimedes käivad väikelapsed. 1949.aastal asutati Elva Väikelastekodu. Allikas: link

X
kodulehe, e-poe tegemine