Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Paide tapamaja (0)

Fotograaf: Joh.Ehrenwert
Paide linna tapamaja Pika tänava lõpus. Ehitised paiknevad seal, kus hiljem asus nõuka-aegne tapamaja, mis mõned aastad tagasi likvideeriti.

Selle eelmise tapamajaga seoses on mul paar mälestust. Kõigepealt see, et sealtkaudu kalale minnes või tulles rääkis vanaisa mulle alati kuidas hoonetekompleksi kõrval asunud basseinis sead pesemas käivad. Kuigi ma seal sigu kunagi pesemas ei näinud, uskusin seda mõnda aega siiralt ja alati kui sealt täiskasvanuna möödun, tuleb vanaisa oma lugudega meelde.

Teine mälestus jääb kaheksakümnendate lõppu kui käisin paar päeva kaasas ühe tuttavaga, kes vedas kauplustele kaupa laiali. Kaup tuli erinevatest kohtadest kauplustele peale korjata ja üks kohtadest oli siis see nn. lihatööstus. Varastamine oli moes ja oma kaaslase järgi rabasin lahkudes raami küljest kaks vorstilatti. Peaaegu oleksin vahele jäänud, sest ei tõmmanud vorstide nööri katki ja tõmbasin kogu raami liikuma.

Rene Viljat oma raamatud "Paide vanadel fotodel" märkinud foto tegemise ajaks 1910 aga sellele fotole on keegi kirjutanud 1909.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, pikk tänav, tapamaja, 1909, 1910, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine