Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Keila alev (0)

Fotograaf: G.Kulp
Lisatud foto puhul ei tasu lasta ennast ekistada esiküljest. Oluline on hoopis tagakülge, mida näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile. Sest nagu Ahto kirjutas, on "tagakülg väärtuslik Keila ajutise templi pärast". Kuid ka "Rakke tempel on ajutine, vene templist ümber tehtud. P on tehtud R-iks ja osa teksti eemaldatud."

Pakun välja ka fotograafi asukoha, mis võiks olla Keila keskväljakul. Näed seda kaardil klikkides foto paremal ülanurgas olevale asukohaikoonile. Kui olen eksinud, palun paranda ja jäta kommentaar.

Natuke Keila postiajalugu Vikipeedia vahendusel: "18. sajandil sai postimaanteeks Keilat läbinud ajalooline teetrass Tallinn–Haapsalu (vaata Tallinna–Haapsalu postimaantee), mille algusaja võib oletatavasti paigutada 13. sajandi esimesse poolde. Postiühendus loodi 1739. aastal, kuid suleti juba 1743. Tallinna ja Haapsalu vahelise tee postijaamad, sealhulgas Keila postijaam, taasavati 1783. aastal. 1799–1804 veeti trassil ka reisijaid. 1865. aastal otsustati jätta suurte kulutuste pärast Keilasse spetsiaalsed postijaamahooned ehitamata. ... 1924. aastal avati hobusepostijaam ka Keilas, kuid bussiliikluse tormiline areng 1930. aastail viis Eestis postijaamade sulgemiseni."
Allikas ja avaldamisõigused: Ahto Tanner, jagada viitega allikale
Asukoht: Harjumaa, Keila kihelkond, Keila
Sildid: keila, postist, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine