Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Rehepeks Vahukülas (0)

Fotograaf: M.Öömann
Mälestuste kohaselt peaks sellel haruldasel ja töiselt kaunil fotol olema jäädvustatud vilja masindamine Vahuküla külas Külakubja talus. Et tegemist on Koeru lähiümbrusega tõestab fotograafi nimi kuid Vahukülaga seob pildi vähemalt kaks fotol olijat.

Kõige parempoolsem noor mees koormal on Felix Visnapuu, Külakubja talu varakult surnud noorperemees, minu vanavanaema vend. Ta suri 20.10.1940 ja maeti Koeru kalmistule. Kotisuud seob esiplaanil Johannes Nigov ehk Juhan Õnnepalu Vahukülast, Saueaegu talu peremees ning aktiivne ühistegevustes osaleja. Näiteks oli ta Koeru-Väinjärve Põllumeeste Seltsi asutaja. Tõnu Õnnepalu on oma vanaisa saatuse kohta kirjutanud järgmist:

"1940. aastal tuli siis jälle tema (MM: Jaan Piibelehe) tund. Ja 1941. aastal ristus tema tee mu vanaisa omaga. Saatuslikult, mõlemale. Vanaisa kadus teadmatusse ja tundmatusse. Alles ligi viiskümmend aastat hiljem saime teada, et ta suri 1942. aasta Eesti iseseisvuspäeva eelõhtul Irkutski vanglas. Tõenäoliselt nälja ja külma, võib-olla ka piinamise kätte. Piinamise kätte nii või teisiti." Loe lisaks Nahkanuia ajaveebist. Väga põnev on ka juhuleid välismaa oksjonikeskkonnast, misläbi sattus minu kätte Johannese õe Emilie kiri.

Foto eest tänan Sirje Graubergi!
Allikas ja avaldamisõigused: Sirje Grauberg, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vahuküla
Sildid: vahuküla, külakubja talu, rehepeks, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine