Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3641

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Tõlla marjaaed (0)

Fotograaf: teadmata
Sügis ei ole ainult aeg vilja koristamiseks või kartuli võtmiseks. Sügisel korjatakse ka õunu ja tehakse neist moosi, mahla, kompotti, kooki või pannakse talveks hästi õhutatud kasti hoiule. Nii tehti ka ligikaudu sada aastat tagasi. 

Fotol toimub õunte korjamine Tõlla marjaaias. Tõlla nimeline küla on olemas Pärnumaal kuid sellenimelised talud võisid paikneda ka mujal Eestimaal. Tänu tagaküljele jäetud tekstile teame, et tegemist on "õunapuuga kus korraga 35 puuda (573 kg) õunu otsas" (1 puud = 16,38 kg). Täpsustatud on ka sort, eesti keeles "Ametimees" (!?) ja saksa keeles (!?) "grafensteiner" (!?). Ja kui see on abiks - kuskil seal tegutses ka "herra Aamisepp". Tagakülge näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.

Esimese vabariigi aegseid ja varasemaid õunakorjamise fotosid liigub kogujate seas ja vanade postkaartide turul vähe. Küllap polnud nende kasvatamine nii massiline ja lisaks ei aidanud õunad ületalve elada nagu vili või kartul. Õuntest ja õites viljaaia ilust osati siiski lugu pidada nagu üksikud siia keskkonda jõudnud fotod ilmutavad.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Asukoht teadmata
Sildid: tõlla, õunakasvatus, õunaaed, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine