Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Loide Tubinski kuivatis 1955 (1)

Fotograaf: teadmata
Loide sündis Tartu haiglas 1941. aastal, päeval mil Saksamaa alustas pealetungi Nõukogude Liidule. Samal aastal küüditati Venemaale kümned tuhanded eestlased kuid Loide perel õnnestus tookord tänu headele inimestele pääseda. 1948. aasta novembris mõisteti Loide isa vangi suutmatuse tõttu tasuda "kulakumakse" ja 25.03.1949 seisis kodu ukse veoauto, millel algas tüdruku sõit ühes vanemate ja väikeõega Siberisse.

Kuus aastat hiljem on Loide kohanenud niivõrd kui see oli võimalik talle ja teistele eestlastele. Lisatud fotol on ta koos kohalike ja saatusekaaslastega Tubinski kuivatis kolhoositöid tegemas. Loide on tüdruk üleval paremas nurgas, kes toetab oma pead naabri õlale.

Kui ei teaks, võiks selle pildi küll Eestisse paigutada, mis oli ka üks põhjustest, miks see mulle silma torkas. Ja poseerimine viljakuhjal on ka midagi teistsugust Siberi piltidele. Aga võib olla olen ma neid liiga vähe näinud.
Allikas ja avaldamisõigused: Sirje Grauberg, jagada viitega allikale
Asukoht: Välismaa, Tubinsk
Sildid: siber, tubinsk, kuivati, 1955, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (23.05.2016)

Selgus, et fotol on ka minu vanaema Ilse Mänd Vahukülast, kellele Loide oli täditütar. Ilse jääb peaaegu esireas oleva kirju kleidi ja musta pintsakuga tüdruku taha, poolviltu.

X
kodulehe, e-poe tegemine