Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Taat ja tüdruk 1846 (0)

Fotograaf: teadmata
Kui uskuda foto tagaküljele jäetud teksti, peaks see olema üles võetud 1846. Mis on kahtlane, sest sel ajal alles töötati välja paberile tehtavaid fotosid. Mida sellest pildist arvata? Peale selle, et see paistab olema tõeliselt vana.

(Või ei olegi pildil tüdruk vaid noormees!?)

***
Kaili Maasikmäe kommentaar Facebook vahendusel: "Pildil on kaks talumeest, pole mingit kahtlust! Vanamees on rahvarõivases - tinanööpidega kaunistatud pikkkkuub, selle kaelusest paistab ilmselt potisinine kurguni kinni nööbitud vatt, pisut paistab ka kaelarätt, millega seoti üles särgi krae. Noorem mees on juba saterkuues - see linnamoe mõjutustega meeste ülerõivas tuli kasutusele alates 19. Saj keskpaigast, kus varem kus hiljem. Kuue kaelusest paistab lühema kuue maha pööratud reväär, samuti kelarättiga üles seotud särgi krae ja ilmselt ka rinnarätt. Noorem mees on ilmselt vallaline, sest puudub habe ja vuntsid. Tinanööpidega kaunistatud pikkkuube kanti Läänemaal, Harjumaal, Virumaal, Järvamaal. Mehed läksid linnamoele üle märksa kiiremini kui naised, samas on teada, et vanad mehed käisid pikkkuubedes kui noorem rahvas ammu ilma moodsamalt riietusid.
Tagaküljel kirjutatu on selgelt hiljem lisatud, tüüpiline käekiri 30-40-datel. Edgar vanavanaisaga. Kas just 1846, aga 1856 on juba usutav küll."
Allikas ja avaldamisõigused: Akseli fotokarp, jagada viitega allikale
Asukoht: Asukoht teadmata
Sildid: 1846, 2000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine