Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Ale talu vaated 1946-1947 (2)

Fotograaf: teadmata
Neljast fotost koosnev seeria Ale talu hoonetest pärast sõda. Jään vastuse võlgu, kuhu kadusid eelmised elanikud aga selle perega oli ju seotud Herbert Jakovits, kes 1941. aasta suvesõjas poisikesena maha lasti ja ka metsavend Voldemar Jakovits.

Fotod on ajast, mil sinna paigutati elama Piia vanavanemad. Piia kirjutas: "Fotod on umbes aastast 1946-47. Ema teab (vanaema jutu järgi), et temast 2 aastat vanem õde sündis 1947 juba seal talus elades. Elumaja olevat olnud kehvas seisus  juba sel ajal. ... ilmselt ongi fotod siis tehtud, kui vanaema-vanaisa sinna elama asusid (pigem paigutati siia saabudes)."

Hoonete kohta kirjutab Piia: "(All paremal) on vasakul olev poolikult pildile jäänud ait, siis ilmselt laut koos küüniga on omavahel ühenduses (vt katusest on näha ja teiselt pildilt). (Üleval vasakul) on vasakul siis küün koos laudaga ja parempoolne hoone on elumaja, millel on ka ilmselt rehealune kuna suur uks on näha lahtiselt. (Üleval paremal) on eestvaade rehielamust ja (all vasakul) eestvaade lauda hoonele (mis olid üksteise suhtes vastastikku). ... Elumaja on väga trööstitus seisus, aga kõrvalhooneid on vist nõukogude ajal korrastatud, kuna näevad palju paremas seisus välja. Elumajal on hädine rookatus, aga kõrvalhoonetel korralik laastukatus. Elumajas ei ole vist keegi mõnda aega elanud, kuna maja uks on toikaga kinni ja rehealuse üks ukse pool lääpas, teine eest ära." 

Tänaseks on hooned kõik kadunud kuid talukoht maastikul selgelt tuvastatav tänu põlispuudele ja osaliselt säilinud vundamentidele. Talu vahetus läheduses on jahimeeste varitsustorn ning loomade söögiplats.

Ale talu on vanadpildid.net keskkonnas tänu õnnelikele juhustele ja suurele suguseltsile hästi esindatud. Valikut Ale taluga seotud fotosid näed klikkides SIIA.
Allikas ja avaldamisõigused: Piia Pullinen, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Metsanurga
Sildid: metsanurga, ale talu, 1946, 1947, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

vanadpildid (28.09.2017)

Ei, see talu asus Koeru kihelkonnas Metsanurga külas. Vaadake kaasteksti all olevaid välju. Kui foto tegemise koht on teada, on see sinna alati märgitud. Nagu ka antud juhul.

Marek Laanisto (28.09.2017)

Tere. Kas antud piltidel on tegemist Ülejõe küla Ale taluga.

X
kodulehe, e-poe tegemine