Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Pataljoni vastuvõtmine Paides 1944 (1)

Fotograaf: teadmata
Huvitav ja ilmselt ka haruldane foto 1944. aastast. Foto tagaküljele oli kirjutatud, et tegemist on pataljoni vastuvõtmisega aastal 1944. Foto omaniku sõnul värvatakse mehed (tundub, et pigem poisid) Saksa sõjaväkke ning viiakse kohe Idarindele. Palju sealt neid tagasi tuli, ei oska vist keegi öelda.

Foto ise on tehtud Pärnu tänaval vana kultuurimaja kohalt suunaga kesklinna poole. Puude tagant paistab Kaitseliidu Järva Maleva maja, praegune haigla.
Allikas ja avaldamisõigused: Aivo Aia, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, pärnu tn, 1944, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Addy (30.11.2013)

Huvitav oleks saada täpsemat infot saksa okupatsiooniaegse Paide kohta. Mehed seisavad küll vana kultuurimaja ees (mis muuseas transporditi sinna KL tellimusel kahekümnendatel aastatel ning mille puhul on tegu endise Pikaküla mõisahoonega), kuid minu andmetel asus värbamisbüroo aadressil Tallinna tn. 4. On ju ka näha, et meestele on juba kaootiliselt varustuselemente jagatud, nagu rasketel aegadel ikka. Küll aga sooviks teada saada, mis siis kultuurimajas asust, et mehed sinna ette ootama on aetud. Kui aga nüüd nende saatusest rääkida, siis siinkohal tsiteeriks Paul Maitlat- "Toredad eesti poisid muidu, ainult et kolme päeva pärast on nad kõik surnud, hoidku ja varjaku ma neid kuipalju tahes, tuju on s*** kui s***."

X
kodulehe, e-poe tegemine