Ostan vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3616

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Ehitusmeister Alexander Grünberg (0)

Fotograaf: teadmata
Mees fotol on Alexander Juhani poeg Grünberg. Sündinud 1870. aastal Preedi mõisa all, ilmselt Vahukülas. Teadaolevalt on tegemist Kurve talu peremehega kuid kuidas temast selle talu omanik sai, pole hetkel selge. Alexander oli kõva ehitusmees, lausa ehitusmeister. Väidetavalt oli tema üks neist "kohalikest meistritest", kelle käe all valmis imeilus maakividest koolimaja Pihumäel. Et ta ehitusega leiba teenis, kinnitab ka imekombel säilinud lepingu koopia. Leping on sõlmitud Alexander Grünbergi ja Kustas Strunti vahel 1907 aastal, mille järgi "meister wõttab Strundu maja oma peale ehitada, mis on Wahukülas Uustalu koha krundi peal".

Alexandri ja Kustase (s. 1862) näol oli tegemist samaealiste meestega, kes võisid olla sõbrad, teretuttavad või ka lihtsalt esindada iseenda huve. Ilmselt elasid nad aga täiesti erinevaid elusid. Nimelt väidab Personaalraamat, et aastal 1933 sooritas Kustas enesetapu ennast uputades.

Aga Uustalu on vanadpildid.net keskkonnast läbi käinud mitu korda. Tegemist oli Asta Vanatalu koduga. Lisaks on olemas ka Kustase vanemate ja õdede foto. Leiad selle siit.

Foto eest tänan Urvet!
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vahuküla
Sildid: vahuküla, kurve talu, grünberg, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine