Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Rõhu rahva pulmapidu (0)

Fotograaf: M.Öömann
Pole välistatud, et lisatud foto pakub huvi vaid mulle endale ja veel mõnele üksikule fännile. Samas, kunagi ei või teada.

Tegemist on pulmafotoga, millel on väidetavalt seos perekonna kaudu Rõhu külaga Koeru kihelkonnas. Ühesõnaga minu kodu. Täpsem info puudub. Teave abiellujate kohta puudub. Lähemal uurimisel julgesin kolmele inimesele siiski nimed panna ning seos Rõhuga muutus käegakatsutavaks.

Kõigepealt on mul olemas kiri Rõhu külasse Ida Persmannile neiult, kes on selle saatnud oma portreefoto tagaküljel. Arvata võib, et kirja saatja on ka ise kuidagipidi Persmann, sest ta mainib kirjas "isa". Kuigi viidatud kiri on saadetud Simunast (!?), on selle esikülje vormistanud piltnik Öömann, sama mees, kes jäädvustab pulma. Ja fotol olev tütarlaps istub esireas peigmehe paremal käel.

Teine pakkumine on pisut kahtlasem kuid kahtluse aluseks on hetkel vaid mehe kõrva kuju, mis kahel olemasoleval fotol on pisut erinev. Pakun, et pruudi vasaku õla taga seisab Rõhu külast pärit Jakob Pertelson. Tema kohta leiad võrdluseks foto ja pisut lisalugemist siit.

Kolmas isik on tegelikult kõige põnevam, sest tegemist peaks olema minu "naabrinaisega" umbes sada aastat tagasi. Tagareas vasakult esimene kaunis neiu pole keegi muu kui Kördi Anna ehk Anna-Maria Saar (sünd. Wirth). Ja kui see nii on, pole välistatud, et omakorda tema kõrval seisev habemik on tütarlapse isa, Jakob Wirth, Kördi talu peremees ja viimane Nahkanuia kõrtsmik. Kördi talu on Nahkanuia küla suurim ja vanim, Nahkanuia küla on tänase Rõhu küla kõrvalküla ning viimasega kokku liidetud.

Tagareas keskel seisab samuti üks silmatorkav paar ning mehe näga kõlab tuttavalt. Hetkel ei suutnud siiski ei meest ega naist ühegi varasema fotoga siduda. Küll tuleb ka nende aeg.

Tegin seekord nii, et lisasin tagakülje asemel sama foto kus "tuvastatud isikud" on punase ringiga tähistatud. Selle foto nägemiseks kliki foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.

Igal juhul on tegemist põneva fotoga, mille avaldamise ning jagamise eest tänan Elnat!
Allikas ja avaldamisõigused: E.Talviste, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Rõhu
Sildid: rõhu, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine