Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Millega on tegu?

Vanade fotode veebikeskkonna vanadpildid.net näol on tegemist terves Eestis ainulaadse, kogukonnatunnet, ühistegemist, kohalikku identiteeti ning vabatahtlikku tööd väärtustava projektiga, mis luuakse läbi vanade fotode jagamise ja kommenteerimise.

Kust on pärit keskkonnas jagatud fotod?

Üks osa fotodest on skanneeritud omanike loal kodustest pildialbumitest, teised kuuluvad erinevate kollektsionääride ja/või muuseumide kogudesse. Valdav osa üleslaetud fotodest kuulub keskkonna looja kogusse.

Kas ja kuidas võib vanadpildid.net keskkonda üles laetud fotosid kasutada?

Iga foto all on viide foto allikale ja avaldamisõigusele. Väikeste eranditega on fotod mitteärilisel eesmärgil allikale viidates tasuta kasutamiseks. Muudel juhtudel tuleb luba küsida foto omanikult.

Kes saavad vanadpildid.net keskkonnas fotosid avaldada?

Kõik, kellel on kodus vanu fotosid ning nad soovivad neid teistega jagada.

Millised fotod sobivad avaldamiseks?

Avaldamiseks sobivad eelkõige fotod, mis on tehtud enne aastat 1945. Fotoga peab kaasas olema kaastekst, mis avab selle tausta või kirjeldab fotol jäädvustatut. Kaastekstina sobib mälestus, tsitaat, faktid vms. Kaastekstita fotosid ei avaldata.

Foto peab olema skanneeritud servadega ning pikema küljega minimaalselt 3000 pikslit. Sellise suurusega faili saab skanneerides tihedusega 600dpi. Sobib jgp, png või tif fail.

Kui vajad abi skanneerimisel, võta ühendust marko.mand (at) safe-album.ee.

Kuhu tuleb saata avaldamiseks mõeldud fotod ja kaastekstid?

Saada fotod ja kaastekstid: marko.mand (at) safe-album.ee. Võimalusel jaga pildifaile mõne pilveteenuse (WeTransfer, Dropbox, OneDrive jne.) vahendusel.

Kes saavad vanadpildid.net keskkonda fotosid lisada?

Keskkonda saavad fotosid lisada ainult eriõigustega isikud ehk administraatorid.

Kui soovid olla administraator, võta ühendust aadressil marko.mand (at) safe-album.ee.

Kas ma võin oma vanad fotod annetada vanadpildid.net keskkonna tarbeks?

Jah. Sellised vanad pildid jäävad MTÜ Nahkanuia kasutusse ning nende digitaalsel kujul taasavaldamine või hilisem kasutamine mistahes meediumis on allikale viidates tasuta.

Fotode annetamiseks võta ühendust marko.mand (at) safe-album.ee või helista 5516999.

Miks tasub vanadpildid.net projekti toetada?

Enamike vanadpildid.net keskkonnas avaldatud fotode soetamiseks on tehtud märkimisväärseid kulutusi. Suure kuid samas raskemini kokkuarvutatava kulubaasi moodustab ka vanade fotode otsimine, skanneerimine ja ülespanek.

Märkimisväärne kuluartikkel on muuseumidelt saadud fotode avaldamine. Kuna fotode säilitamiseks ning digitaalsel kujul kättesaadavaks tegemiseks on muuseumitel kulunud rahalisi vahendeid, tuleb ka nende kasutada soovijail arvestada rahalise väljaminekuga.

Lisaks vajab keskkond ise pidevat hooldust ning arendamist. Kuigi suuremad arendused on tänaseni kaetud projektirahadest, tuleb jooksvad kulud ja väiksemad arendused katta keskkonna looja ning annetajate rahakotist.

Kuidas toetada?

Lihtsaim võimalus on teha ülekanne MTÜ Nahkanuia arveldusarvele - 221045230148.

Iga annetus on teretulnud! Maksekorraldusel märkida selgitusse “vanadpildid.net toetuseks”.

kodulehe, e-poe tegemine
X