Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3614

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Rudolf Aruoja hobusega Koerus (9)

Fotograaf: teadmata
Rudolf Aruoja Koerus viiekümnendate keskel. Hobuse nimi oli Miira.

Kes oskab hoobilt pakkuda foto tegemise asukohta? Fotograaf on Rudolfit ja tema esiletorkavate ribidega hobust pildistanud Jaani tee alguses. Kahest fotol olevast hoonest on tänaseks alles tagumine, aadressiga Jaani tee 7. Seega peaks esiplaanil oleva hoone näol olema tegemist endise Jaani tee 5 (!?) hoonega. Antti Ilometsa sõnul on tegemist "kaupmees Veeberi elamuga, mille vasakpoolses otsas asus temal kauplus. Selle elamu kinkis talle Aruküla krahv Toll." Maja viimane elanik oli Klaara Holm. Millalgi "lõpus" asus hoones veel kokkuostupunkt (VP.net: mille?), mis sealt ära kolis vanasse vallamajja Pärna puiesteel kui hoone muutus ohtlikuks.

Tagumise hoone kohta kirjutas Imbi: "Minu mälestused on seotud parempoolse majaga, kuna seal käisin enne kooli lasteaias. Kasvataja nimi oli Helga (VP.net: Altermann!?). Suures ruumis olid hiljem orkestriproovid, pillideks mandoliinid ja kitarrid. Siinpool otsas elasid Kalvistud paljude lastaga, seal sai tihti käidud, ema peaks elama siiani."
Allikas ja avaldamisõigused: Erakogu, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, jaani tee, hobuveok, 2000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Imbi (12.04.2011)

On kindlasti õige koht. Minu mälestused on seotud parempoolse majaga, kuna seal käisin enne kooli lasteaias. Kasvataja nimi oli Helga. Suures ruumis olid hiljem orkestriproovid, pillideks mandoliinid ja kitarrid. Siinpool otsas elasid Kalvistud paljude lastaga, seal sai tihti käidud, ema peaks elama siiani.

Heldur (02.08.2010)

Nimetatud majas elas jah proua Klaara Holm oma kaunite tütarde Aili, Eda ja Heliga, olen neil külas käinud, üks tütardest oli ja on armsaks jäänud tänini.

Hongmees (28.03.2010)

Foto on tulnud Merja inimese käest koos infoga fotol olija kohta. Seega olen üsna kindel, et tegemist on Rudolfiga. Piltide osas võtan ühendust!

Elle (27.03.2010)

Vaatasin huviga vanu Koeru pilte. Kas see Rudolf Aruoja ülal toodud pildil, elas Merja külas või on lihtsalt nimekaim? Vaatasin seda pilti hoolega,, aga kindel ei ole, kas see on see Ruudi, keda mina tundsin. Minu mällu on ta jäänud vanemana. Minu isa oli Merja külast pärit ja ma ise seal sündinud aga elanud praktiliselt mitte. Isast on jäänud vanu pilte Merja küla elanikest ja Koeru kiriku koori lauljatest jne. Kui Te olete neist mõne ülesriputamisest huvitatud. siis palun võtke ühendust. E-mail: ellenoormets@hot.ee

Antti (08.02.2010)

See hoone oli kaupmees Veeberi elamu, mille vasakpoolses otsas asus temal kauplus. Selle elamu kinkis talle Aruküla krahv Toll.(Veeberi tütre tekst ühe teise sama hoone foto tagaküljel)

Tiia Tippi (27.11.2009)

Selle maja viimane elanik oli Klaara Holm (Heli Laaneoksa ema).

Eve (02.11.2009)

Sain emalt teada, et sama maja Järva-Jaani poolses otsas elas mingi aeg ka Leida Senna.

Tõnis (25.10.2009)

Täpset aega ei tea, aga hoone muutus ohtlikuks ja kokkuost kolis vanasse vallamajja Pärna pst.-le. Seda enne sots. aja lõppu.

Hongmees (25.10.2009)

Tänan Tõnis täpsustuse eest! Millal see kokkuostupunkt "ära kaotati"?

X
kodulehe, e-poe tegemine