Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3640

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Udeva viinavabrik 1962 (2)

Fotograaf: teadmata
On mõned fotod, mis on pärit hilisemast ajast kui neljakümnendad kuid köidavad siiski minu meeli. Üks neist on ülaltoodud foto Udeva mõisa viinavabrikust aastal 1962. Ajaliselt siiski väikese mööndusega kuna aasta oli kirjutatud teise, ilmselt samast seeriast, foto taha.

Sõidan sellest viinavabrikust tihti mööda ja vaatan seda teatava uudishimuga. Sellelt fotolt on kenasti näha nii viinavabrik, sellest mööda Vaole suunduv tee ning muu ümbruskond. Foto on tehtud Liusvere poolt, sealt, kus tee enne Udeva mõisa parki kaheks hargneb.

Helju Vallner fotokarp.
Allikas ja avaldamisõigused: Helju Vallner, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Udeva
Sildid: udeva, piiritusevabrik, ENSV, 1962, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Einar (07.06.2019)

10 (23) jaanuari 1914.a. ajalehes "Tallinna Teataja" Õnnetuste ja kuritööde all kirjas, et 4. jaanuaril keskpäeva ajal lõhkes Udeva mõisa viinaköögi aurukatel. Kütja ei viibinud sel momendil katlamajas ja seetõttu lõppes asi ohvriteta. Viina põletamine seisab.

Valdo Praust (10.08.2013)

Kui Udeva mõisaomanikud pole mõisasüdame kohal ajaloolist teed just veidi lõuna poole nihutanud, peaks fotol olev teerada olema sajanditevanune tähtsaim Eesti ida-lääne suunaline maantee, mida mööda liiguti Tartumaalt (Ugandist) Kesk-Eestisse ja sealt edasi Läänemaale ja Saaremaale. See tee tuli üle Piibe silla (talitee haru üle Endla järve ja Nahkanuia) ja kulges edasi üle Rõhu teeristi, Liusvere, Udeva, Vao ja Kalitsa Peetrile. Sealt viis ta üle Öötla ja Mäo Paidesse, kust omakorda läks üle Väätsa, Piiumetsa, Rumbi ja Kädva Palukülasse, kus ta hargnes neljaks. Minu hinnangul (minu rekonstruktsioonimudelite kohaselt) oli see tähtis maantee kasutusel alates muinasajast kuni 16.-17. sajandini, mil rajati teised teed teiste kohtade peale. Siis jäidki kunagisest maanteest alles vaid kohalike teede lõigud.

X
kodulehe, e-poe tegemine