Vanadpildid.net on müügis. Võta ühendust ja uuri lisa!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3604

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Õunapuu talu Vägeval (0)

Fotograaf: G.Keiwer
Panin selle panoraami kokku kahest tavaformaadis taluvaatest, mille puhul on fotograaf nihutanud kaadrit, muutmata oma asukohta. See tegi fotode liitmise lihtsaks ja ühenduskoha peaaegu märkamatuks.

Sain kaks fotot koos, kusjuures fotodel olevad hooned olid mäluvea tõttu paigutatud eri küladesse, teineteisest paari kilomeetri kaugusel. Kuna kõrvalhoone selgitus kõlas enesekindlamana, lisasin siia selle kuid saatsin ühendatud fotod uuesti omanikule täpsema tagasisside saamiseks.

"Tegemist on Õunapuu taluga Vägeva külas. Ülesvõte tehtud 1937. a. suvel G.Keiveri poolt. Tagaplaanil luubiga vaadates (vaieldavad) udused hooned vana Piibe maantee ääres."

Tean, kellele Õunapuu talu tänapäeval kuulub kuid ei oska foto järgi pakkuda selle täpset asukohta. Abiks võib olla teadmine, et talu vabariigiaegne omanik oli kaupmees Karl Friedrich Arrak, kes oli seotud äridega nii Vägeval kui Rakkes.

Huvitava faktina avastasin, et Vägeva on Valdo Prausti poolt veetava portaali mois.ee andmetel olnud osa Koeru kihelkonnast! Mitte Simuna või Laiuse. Ja ega mul sellest kandist eriti pilte pakkuda polegi.

Põnev on ka fotograaf G.Keiweri mainimine. Fotodel endal viited tegijale puuduvad kuid nii mäletab foto endine omanik. Keiwer on mulle tuntud pigem Rakkega seoses aga küllap liikus ta laiemalt. Näiteks on on tema tehtud üks teostuselt põnevamaid fotosid Vahuküla koolilastest. Samas kui omanikku on vedanud mälu alt tegemise koha suhtes, võib sama olla ka fotograafiga.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vägeva
Sildid: vägeva, õunapuu talu, 1937, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine