Vanadpildid.net on müügis. Võta ühendust ja uuri lisa!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3604

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Maamõõtjad Voorel (4)

Fotograaf: teadmata
Veel üks foto maamõõtjatest. Mehed on pildi tegemiseks või tööhoos käiku lasknud kogu arsenali. Kaks meest mõõdavad, ühel on käes vaiad kuid seda, mida esiplaanil olev kiilakas noormees toksib, ma ära arvata ei oska. Ka koht on tundmata, ehk isegi mitte Eesti. Teoreetiliselt peaks hoonete rohkuse järgi tegemist olema mõisaga, mille tuvastamine ei tohiks olla väga raske. Teada on foto tegemise aasta - 1923, mis on käsitsi kirjutatud foto tagaküljele.

Foto soetasin täna Põltsamaa vanavaralaadalt ja panen oma vahetusfondi (ei mäleta täpselt aga vist sai Kaarel Aluojale).

***

Abiliste nõul ja jõul selgus foto tegemise koht. Tegemist on Roela mõisaga Tartumaal, Palamuse kihelkonnas. Kaasajal tuntakse paikkonda Voore nime all. Loe lisaks portaalist mois.ee.
Allikas ja avaldamisõigused: Kaarel Aluoja, jagada viitega allikale
Asukoht: Tartumaa, Palamuse kihelkond, Roela
Sildid: roela, voore, maamõõtjad, geodeesia, 1923, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Endel Ojasild (07.12.2020)

Kivile kinnitatud reepereid ma ei tea. Minu kodukandis Laitses tähistasid ristikividele raiutud sooned piiride suunda, seega sooned ei pidanud olema üksteisega risti täisnurga all, vaid võisid moodustada ka teravnurki. Sinna risti haru otsa, kuhu poole piir edasi ei läinud, oli raiutud lühike põikisoon.

Vello (17.08.2015)

1923. aastal mõõdeti mõisate maadest välja asundustaludele krunte. Väga võimalik, et tegemist on piirikiviga, millele taoti peale rist.

Addy (17.08.2015)

Tuli veel meelde, et samasugune rändrahnu kinnitatud geodeetiline märk on Vergis aastate eest Toonela teed läinud Arvi "muuseumi" lähistel rannas asuvalt kivil. Kui õigesti mäletan, on seal tegu nõukogude geodeetide paigaldatud märgiga. Kõige lihtsam viis seda leida on minna endise Lamba-Ada baari juurest otse üle välja randa ning liikuda seal oleva ainsa suure männi juurde, kust on kivi ilusti paista.

Addy (17.08.2015)

Valge särgiga mees valmistab ette auku reeperi kinnitamiseks. Tegemist on siis geodeetilise kõrgusmärgiga, mida (ma vähemalt oletan) fikseeritakse tulevaste mõõtmiste tarbeks. Olen neid mõnes kohas sattunud nägema, üks näiteks on Kahala meierei ees Mäeküla-Koeru mnt poolsel nurgal.

X
kodulehe, e-poe tegemine