Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Wäinjärwe tuletõrjeühingu aastapidu (2)

Fotograaf: A.Kukemilk
Väinjärv ja selle ümbrus on aastakümneid olnud kohalike meelispaik. Algselt koguneti eelkõige Väinjärve mõisa parki ja rannaalale, randa kui sellist veel ei olnud. Siin on üks suurepärane ja ülevaatlik foto sellistest sündmustest nagu nad omal ajal toimusid. Tegemist on "Wäinjärwe tuletõrjeühingu aastapiduga", mis toimus 09.08.1931 ning võttenurk kinnitab tegevuspaigaks Väinjärve mõisa aluse kaldaala. Pakun, et foto on tehtud veepiiril asunud kivist kõrvalhoone kõrgelt vundamendikünkalt!?

Pange tähele, et üritust jäädvustab veel üks fotograaf. Kuna lisatud foto autoriks on August Kukemilk, võib tegemist olla näiteks Martin Öömanniga. Samas ei ole mees fotot suurendades viimasega üldse sarnane. Ehk mõni rändpiltnik, sest tundub nagu oleks aparaadi külge kinnitatud reklaampildid. Kaamera on suunatud põõsa all istuvatele inimestele, kellest ühe kiilaspea sarnaneb kangesti Albert Suurkivi omaga.

Kukemilkil on Väinjärvega olnud mingi oma suhe. Siin on üks tema foto sügisesest järvest.
Allikas ja avaldamisõigused: Erakogu, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Väinjärv
Sildid: väinjärv, 1931, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (06.02.2017)

Suurimad tänud Einar! See on väärt info ning selgitab, miks inimesed on kogunenud. Tagapool on ju näha mitmeid vormimütsides mehi. Viimane jäi mul postituse kaastekstis mainimata. Kuupäeva osas on Sul õigus. Panin hea õnne peale 5. kuupäeva aga võib ka olla 9.

Einar (06.02.2017)

06. augusti 1931.a. ajalehes Järwa Teataja on artikkel selle kohta, et 09. augustil tuleb Wäinjärwe tuletõrjeühingu aastapidu. Fotolt ei loe välja, kas kuupäev on 05 või 09.

X
kodulehe, e-poe tegemine