Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koeru "linn" (0)

Fotograaf: teadmata
"Kallis, hea Emilie!

Lahke tänu Sulle kirja eest! Olen Wäga rõõmus, et nii ruttu oma koju saamisest teatasid. Mis nüüd müttad teha, kas leikad juba rukkid, wõi teed weel heina? Mina elan nüüd õige tasa hiljukene, olen jälle endist moodi üksi kodu, teised on heinal. Uudised selle ajaga ei ole midagi olnud, kui neid juhtub kirjutan Sull kohe! Kui Sull sellest "-" midagi kirjutada on, siis ole hää ja kirjuta, minu kirjai ei loe keegi muud kui ise, kätte saan nad ikka ilma tsensuurita! Sinu wennase poolt Sulle palju, palju terwiseid! ... Liisale Tema ja minu poolt ka! Ela hästi! Palju terwist! Puhmus 5. VIII 09. Sinu Juu..."

Paari sõna kirja lõpus ei loe välja aga loodan, et keegi mind sellega aitab. Igal juhul on saatja Puhmust ja võib olla abielus kirja saaja vennaga. Tagakülge näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.

Tegemist on möödunud sajandi alguse Koeru vaatega. Orientiiriks on foto paremas servas olev hoone, praeguse aadressiga Paide tee 8, tollane Albert Steini apteek. Pakun, et foto on tehtud kusagilt praeguse Koidu ja Eha tänava vaheliselt alalt. Veel paistab vasakul Koeru kirik ja selle kõrval Koeru vana pritsimaja torn. Viimase järgi võiks foto paigutada ka varasemasse aega kui 1909, näiteks 1903.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, kirik, apteek, pritsimaja, 1909, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine