Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3627

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Paide vaade retuseeritud Vallitorniga (4)

Fotograaf: Joh.Ehrenwert
Vanu fotosid korjates, vaadates ja võrreldes hakkad nägema detaile, mille olemasolust pole olnud aimugi ning mille olemasolu või puudumine tekitab küsimusi. Sellisel moel võib pealtnäha levinud ja tavaline vaade omandada hoopis uue mõõtme.

Siin on üks selline Paide üldvaade, mis pealtnäha ei paista millegagi silma. Fotograaf on selle teinud endise Saksa Gümnaasiumi, praeguse haigla teiselt korruselt. Huvitavaks teeb selle foto asjaolu, et mingil põhjusel on retuseeritud Paide Vallitorn foto vasakus servas, õigeusu kiriku tornide kõrval. Teisel samasugusel fotol (mis avaneb kui klikid foto üleval vasakus nurgas olevale PÖÖRA ikoonile) on see olemas, siin mitte. Näha on ainult õrn, pilvega sarnanev jälg.

Miks fotograaf seda tegi: kas linna silueti "parandamiseks" või kirikute esiletoomiseks, ei oska öelda. Kes pakub usutava teooria?
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (10.12.2013)

Päris huvitav selgitus Valdolt. Kui see ka nii ei ole, teeb see foto huvitavamaks igal juhul.

Valdo Praust (10.12.2013)

Kas pole olnud nii, et postkaarti müüdi Saksa ajal või isegi peale sõda, mil vallitorni enam polnud (hävituspataljonid lasid selle õhku 1941)? Ma ei näe ühtki muud põhjust selle Paide sümboli retušeerimiseks. Muidugi on see vaid minu hüpotees...

Marko (25.09.2013)

Avastasin ka selle Sinu poolt mainitud eemaldamise eile kui oma albumis olevaid fotosid lähemalt uurisin. Pole midagi öelda, kui ei oska vaadata, ei pane seda tähelegi.

Ahto (25.09.2013)

Huvitav retušeering tõesti. Mul on sarnane pilt aga peal on ka rongivagunid (enne pildil olevat tagumist aeda on raudtee). Muu tundub kõik sama olevat, ka Vallitorn on alles. Tundub et ta tegi mitu kaadrit järjest, üks rongiga ja teine ilma. Ta on mõnelt pildilt ka inimesi eemaldanud, üks levinuim kaader Tallinna ja Laia tänava nurgalt nurgalt, sellel on Laia tänavat ületavad inimesed ära kaotatud.

X
kodulehe, e-poe tegemine