Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3627

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Paide Ühisgümnaasium (0)

Fotograaf: Joh.Ehrenwert
Avastasin endalegi üllatuseks, et olen tänamatult vähe avaldanud fotosid ühest Paide tuntumast hoonest aadressiga Posti 12. Seda hoonet ei ole minu teada väga palju pildistatud kuid tean kolme vaadet, mis on väga levinud ehk isegi enim levinud Paide vaated.

Korraliku ülevaate hoone käekäigust saab huviline Ühendus Weissensteini lehelt. Tsiteerin sealt lõigukese, mis käib aja kohta, mil see konkreetne eksemplar on käibesse jõudnud. Kuna fotol seisab, et tegemist on Paide Ühisgümnaasiumiga, peab olema tegemist ajaga pärast aastat 1924:

"4. juulil 1924. a ühendati kõik Paide gümnaasiumid Järva Maakonna Avalikuks Paide Ühisgümnaasiumiks. Gümnaasiumil oli humanitaar-, reaal- ja tütarlaste majapidamisharu. Kool töötas kolmes majas: Posti 12, Tallinna 58 ja Pärnu 57. Paide gümnaasiumis toimis aktiivselt Koolinoorsoo Liit, millel oli palju osakondi: muusika-, spordi- ja kirjanduse osakond, näitering, õpiringid, lugemislaud, raamatukogu, segakoor ja sümfooniaorkester. Igal aastal tõid gümnasistid lavale mõne draama, mõnikord opereti. Paide Ühisgümnaasium kujunes linna ja Järvamaa arvestatavamaks kultuurikeskuseks."
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine