Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Lüpsivõistlus Mäe talus (0)

Fotograaf: A.Käbi
Fotod omal ajal korraldatud lüpsivõistlustest on heaks näiteks miks näiteks laatadest omal ajal väga pilti ei tehtud. Sebimiste ja sagimiste virr-varris oli keeruline head fotot saada. Siingi on näha võistlusmelu, inimesed midagi tegemas kuid silm ei puhka kusagil ja võib olla seetõttu polnud sellistel fotodel ka suurt menu. Olulised olid need asjaosalistele.

Lisatud foto on tehtud 1935. aasta 4. augustil Mäe talu juures. Mäe talu asus Aaverest pisut Vajangu poole tee ääres kõrgemal kohal ja seal elas fotograaf Aleksander Käbi, kes on ka selle foto autor. Ma ei tea, millal Käbi selle talu ostis ja kas üldse ostis kuid pole ju välistatud, et sellistel üritustel nagu lüpsivõistlus kontakt omanikuga loodi.

Teine huvitav detail on "S.Visnapuu" nimi foto tagaküljel. Foto ostsin kollektsionääri käest kuid tegemist on kindlasti minu vana-vanatädi nime ja käekirjaga - Selma Visnapuu. Selma kodutalu oli Vahukülas kuid abielludes kolis ta Puhmu Maasika tallu. Usun, et ta on ka sellel lüpsivõistlusel mingil moel osaline. Kuidas aga see foto on rändama läinud, pole aimugi.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Aavere
Sildid: lüpsivõistlus, mäe talu, 1935, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine