Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Udeva talvel (0)

Fotograaf: teadmata
Udeva mõisast on säilinud üllatavalt vähe fotosid. vanadpildid.net vahendab ainult üht ja seegi on pärit Järvamaa Muuseumi kogust, väidetavalt aastast 1938. Siin on veel üks, mille saatis mõisa praegune omanik Kaarel. Sain foto järgmise kaastekstiga:

"Jagan sinuga ühte pilti Udeva mõisast, mille saatis mulle Soomes elav Frank von Knorring. Viimase Knorringust mõisaomaniku lapselaps. Usun, et see on kõige vanem pilt, mis mõisast säilinud on.

Kahjuks ei ole selle pildi kohta midagi rohkemat teada. See on säilinud tänase päevani klaasnegatiivil. Vaadates juba olemasolevaid pilte Vanadpildid.net albumis ja mõeldes Knorringite Udeval elamise ajal, siis julgen pakkuda, et pilt on tehtud 19. sajandi teises pooles kuni 1908 kui Nikolai von Konorring mõisa maha müüs. ...

Eks see, et aastaarvu ei ole võimalik paika panna, teeb mind ennast ka nõutuks. Lisaks pildi päritolule toetab minu pakutud aega (vähemalt minu enda peas) ka akende kuju saaliosas. Kui kõigil uuematel piltidel (1938, 1980, 1988) on need ehitatud laiadeks kandilisteks akendeks, siis selle pildi peal on need kaaraknad. Seega ainuke kindel fakt on, et pilt on vanem kui 1938 aga sealt edasi on kõik juba oletus."
Allikas ja avaldamisõigused: Frank von Knorring, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Udeva
Sildid: udeva, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine