Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Varangu - taluvaade (4)

Fotograaf: teadmata
Selline taluvaade müüdi eile osta.ee oksjonikeskkonnas. Huvitusin kuna Varangu nime kannab mõis ja küla Koeru kihelkonnas. Samas on mul meeles hiljutine õppetund, kus "oma" Varangu pähe soetasin kallilt Virumaa Varangu ning see tegi mind ettevaatlikuks. Kahtlustele lisas juurde fotol näha olevad kiviaiad, mis Koeru kihelkonnas minu teada ei esine kuid põhja pool kindlasti. Ja siis ka võttenurk. Kuigi Varangu jääb tinglikult Preedi jõe äärde, voolab jõgi kaugemal mõisa taga ning peaks olema oluliselt kitsam. Samas Haljalas olevat Varangu külje alla jääb Selja jõgi ning asulas sees on kah mingi veekogu.

Muidugi võisin fotost "loobudes" teha vea aga eks siis aeg kinnitab seda või lükkab ümber. Ilusa vaatega on tegemist sellegipoolest.

Allikas: osta.ee
Allikas ja avaldamisõigused: internet, jagada viitega allikale
Asukoht: Virumaa, Haljala kihelkond, Varangu
Sildid: varangu, 1500px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (04.07.2016)

Küsisite minult kas mul on olemas müüja luba ja nüüd kus ma Teid sellest teavitan, ei ole Te sellega rahul. Arvate, et tagantjärele, kas kontrollisite?

Teie olete foto omanik aga Teile ei kuulu selle foto autoriõigus. Foto on internetis avalikult leitav ning pole ühtki tõsiseltvõetavat (ega ka vist mitte seaduslikku) põhjust, miks ei ole selle koopia kasutamine sellisel moel ja viitega lubatud. Arvata võib mida iganes, ka mina arvan midagi. Foto omandamine või mitteomandndamine ei puutu asjasse.

Paljud fotod, mis on siin keskkonnas avaldatud, ei kuulu enam mulle. Mis ma nendega tegema pean, ostjalt luba küsima? Mis siis kui omandiõigus on korduvalt vahetunud?

Raivo (04.07.2016)

Arvan endiselt, et selle pildi siin avaldamine, omanikult luba küsimata, on ebaeetiline tegu. Väide loa küsimisest, endiselt valdajalt, pole tõsiselt võetav. Kui seda ka tehti, siis selgelt, tagant järele. Kui aga omandiõigus oli oksjonivõiduga juba üle läinud, poleks müüja tohtinud luba anda. Nii kaua, kui Teil oli lootus kaart omale osta polnud ju mõtet ka vanalt omanikult luba küsida. See paistab ju läbi.

Marko Mänd (01.07.2016)

Tere Raivo,

Foto on internetis leitav ning lisasin nüüd konkreetsed viited lõppenud oksjonile. Seda esiteks. Teiseks, jah, mul on olemas müüja luba selle foto digikoopia avaldamiseks. Võite üle kontrollida.

Kui saate osta.ee vastuse, palun teavitage selle sisust mind ka. Seda saate teha siinsamas.

Parimate soovidega

Marko Mänd
vanadpildid.net

Raivo (01.07.2016)

Tere. Mul on järgmine küsimus - kellelt on Vanadpildid.net luba küsinud kasvõi selle pildi avalikuks ülespanekuks. Kas pildi müüjalt, kes seda Ostas, müüs või andis nõusoleku pilte kopida Osta.ee. Mina, kui ostja seda kindlasti teinud pole. Ajasite hinna üles ja siis panite pildi ka veel pihta. Nii see välja tuleb. Ootan vastuse ära ja pöördun siis Osta.ee poole, et saada teada ka nende seisukoht.

X
kodulehe, e-poe tegemine