Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Stereokartulivõtufoto (0)

Fotograaf: teadmata
Selle foto näol avanes hea võimalus tutvustada vanadpildid.net keskkonnas üht huvitavat fotograafia valdkonda - nimelt stereofotograafiat. See on põhjus, miks papitükile on kleebitud esmapilgul kaks identset fotot. Lasen jälle Vikipeedial kõneleda:

"Stereofotograafiaks nimetatakse pildistamise võtet, kui kaamera (tavaliselt spetsiaalselt disainitud või modifitseeritud) pildistab kaks fotot üheaegselt samast stseenist. Kaks fotot võetakse veidi erinevate kohtade pealt, vaheks on sama maa, mis kahel silmal inimesel. Kahte fotot vaadeldakse tavaliselt spetsiaalse tööriistaga nagu stereoskoop nii, et vasakult võetud fotot näidatakse vasakule silmale ja paremat paremale silmale, mis kutsubki esile kolmemõõtmelise efekti."

Kuigi ajaloost on teada, et juba aastal 1589 kirjeldas Rooma arhitekt Goicomo della Porta stereopaare, et stereokaamera leiutati aastal 1839 ning et stereoskoobid läksid masstootmisesse 1856, on lisatud foto tegemise aeg 1910. Fotograaf ei ole teada kuid õnneks on ta pidanud oluliseks kolmemõõtmelisena jäädvustada ka selline argine tegevus nagu seda on kartulite võtmine.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Asukoht teadmata
Sildid: kartulivõtt, stereofoto, 1910, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine