Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3634

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Sillaotsa sild Paide lähistel (0)

Fotograaf: teadmata
Ma arvan, et tegemist on sillaga Paide lähistel, samas ei anna see esmapilgul välja ei Mündi, Reopalu ega Sillaotsa sildade mõõtmeid ega väljanägemist. Kus selline siis oli?

Tegemist on suhteliselt kitsa jõega, mistõttu võiks siiski tegemist olla Sillaotsa sillaga, mis kunagi ilmunud ajaleht Kaja 1929. aasta 5. detsembri väljaande järgi pidi peatselt saama uee, raudbetoonist konstruktsiooni! Artikkel:

"Paide jõele raudbetoon sild.
Nagu kuuldub, on teedeministeeriumi poolt ette nähtud tulewal aastal Paide!innawalitsusele 20.000 krooni määramine, millega ehitatakse Paide jõele wana lagunenud „Sillaotsa" puusilla asemele uus betoonsild. ' Praeguse puusilla juures asub ka raudteesild. mille asemele igatahes lähemal ajal tuleb uus sild ehitada, kuna raudteesilo, mis puust, warsti uuendamist nõuab. Kohapeal arwatakse. et kas ei oleks mitte otstarbekohasem, kui sild raudteele ja maanteele ühine ehitataks, nagu Sindi sild."

Huvitav, kas uue sillani jõuti, sest Eesti Filmiarhiivi kogus on foto sõjas hävinud ja taastatud Sillaotsa sillast. See sild on endiselt või taas puust, sõltuvalt sellest mis EV ajal ära tehti. Igal juhul, kui tegu on Sillaotsa raudbetoonist sillaga, on tegu küllaltki harvaesineva vaatega. Raudteesilda oma algsel kujul näed sellelt fotolt.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Sillaotsa
Sildid: paide, sillaotsa, sild, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine