Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Rõhu laulukoor (0)

Fotograaf: M.Öömann
Veel üllatusi tänasesse päeva! Järvamaa Muuseumi fotokogus leidus ühisfoto Rõhu laulukoorist. Olukord on M.Öömanni poolt jäädvustatud 20.saj.alguses. Keskel istub koorijuht Hans Linno. Sellel fotol võib olla inimesi ka Nahkanuia külast aga tundub, et nimede teadjaid tuleb otsida manalast. Et Nahkanuia ja Rõhu külad on kadumas, annab sellele fotole väärtust juurdegi.

28.01.2012 täiendan fotot kolme nimega. Teises reas vasakult kolmas on Elviine Piilbaum (abielus Saksberg) ning paremalt teine tema õde Eliisabeth Piilbaum (abielus Sandrak). Tagareas paremalt esimene, pakude heledate vuntsidega mees on kindlasti Piilbaum Värdi aga kas ta on eelmainitud tüdrukute vend, unustasin täpsustada. Peaks olema.

21.07.2013 täiendan fotot Kivikaevu nimega. Kivikaevu talu asus Liusvere servas vastu Rõhu küla ning seal elasid Vellesood, kes seisavad fotol vasakul. Naine hoiab käes lillekimpu.

07.08.2016 lisan veel ühe nime. Paremalt esimene mees peaks või võiks olla Arnold Viitmann.

Foto on levinud, lisaks Järvamaa Muuseumi fotokogule (PM F 666:2), olen sama ülesvõtte leidnud Karin Lindjärve (Soosaare talu, Sandrakid) ja Meeri Volter (np Oldermann) fotoalbumist. Martin Öömanni vormistuses võib foto esineda kas paksul pruunil aluspapil fotograafi sissepressitud templiga või tavaformaadis. Siin on kasutatud viimast varianti Meeri albumist.
Allikas ja avaldamisõigused: Meeri Volter, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Rõhu
Sildid: rõhu, laulukoor, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine