Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Rakke vaade (korstnaga) (4)

Fotograaf: teadmata
Minu jaoks on Rakke ikka rohkem Koeru kui mõne teise kohaga seotud. Samas ei tunne ma seda väikest asulat piisavalt hästi. Isegi mitte nii hästi, et saada aru, millise nurga alt on see ülesvõte tehtud.

Vaata sama postkaarti koos tagaküljega siit.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Rakke
Sildid: rakke, 1922, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Kaur (14.03.2015)

Mul on olemas sama foto mille tagaküljel on info pildi tegemise kohta

Marko (12.03.2015)

Aitäh Mart! Hea kommentaar.

Mart (12.03.2015)

Ajalooliselt on Rakke jah Järvamaal paiknenud, kuigi suur osa Rakkelasi on ikka Simuna kiriku rahvas olnud. Mulle tundub, et side Simuna ja V-Maarjaga on ikka oluliselt tugevam, kui Koeruga. Foto on tehtud Rakke Ülesoolt. Umbes pildi tegemise ajal kirjutas O.Luts selle Ülesoo nimetuse ka Kevadesse. Luts elas fotol silmapiiril paistvast tuuleveskist veidi vasakul ja kaugemal. Foto pildistamise kohast veidi vasakul Elas ja pidas poodi XX saj alul Ferdinand Mühlhausen. 1919 aastal kirjutas ta seal tuntud laulu "vaikne kena kohakene". Pikk korsten kuulub muidugi lubjakuningale Kadakule. Korstnal on tänaseni kiri "KADDAK 1910", kuigi on palju vaeva nähtud selle kaotamiseks. Foto keskel domineeriv hoov tundub mulle olevat Rakke ambulatooriumi hoovina. Hoonet ennast veel pole. See, et foto on tehtud Kase ja Faelmanni tn nurgal, nagu Kaur ütleb, on ka minuarvates õige, kuid rahvamaja osas tundub mulle, et tegu oli pigem Ülesoo kõrtsihoone või sellest ümberehitatud (vist 1929) koolimajaga mis hävis 1944. varemeid mäletan veel 60-ndatel. Sõjaajal oli seal jah vist kino näidatud.

Marko (26.10.2013)

Tänu Kaur Salusele sain fotole ka asukoha külge. Väidetavalt on foto võetud kunagi Kase ja Faelhmanni tänava nurgal asunud rahvamaja teiselt korruselt.

X
kodulehe, e-poe tegemine