Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Pritsumehe matus (1)

Fotograaf: teadmata
Selle foto puhul on teada, et tegemist on matusega. Nii paistab pildilt välja. Ilmselt maetakse või saadetakse viimsele teekonnale pritsumeest, mida saab järeldada kogunenud rahvahulgas domineerivatest vormirõivaste matuselistest. Seistakse hoone ees, mille tuulekoda ehib reklaamsilt kahe tooli ja kirstu pildiga, lisaks veel nimi "Markin" (initsiaal on peidus). Teada pole foto tegemise koht, aeg ning sündmuse detailid!

Digar andis otsisõna "Markin" peale hulgaliselt tulemusi kuid mitte üht sellist, mis oleks võimaldanud äri kusagile Eestisse kindlalt ära paigutada. Fotol on mingi seos Loksa kandiga, laiemalt siis Põhja-Eesti ja Hiiumaaga. Kui oskad aidata, tee seda kindlasti!

***
Postitasin foto Facebook gruppi "Eesti pildid tuvastamiseks" ja sain sealt lisainfot. Nimi ukse kohal on hoopis "Mankin" ning sellenimeline kaupmees Loksal tõepoolest tegutses. Näiteks Kaja, nr. 30, 5 veebruar 1929 on avaldanud järgmise uudise:

"Loksale awatakse teemaja.
Keegi P. Reisberg oli Harju maawalitsusele palwega esinenud, et temale luba antaks Loksale Mankini majja teemaja asutaba. Kuna ruumid wastawa komisjoni poolt teemaja jaoks sündsaks olid tunnistatud. ei leidnud maawaiitsus takistusi palwe rahuldamiseks."

Pole välistatud, et maetakse Mankini ennast! Ning ainus põhjus miks kirst on kirstumeistri maja ees, on asjaolu, et tema või siis keegi kodakondsetest on surnud. Foto teostus ning pritsumeeste vormirõivad võimaldavad samuti paigutada foto 20-ndatesse aastatesse. Peremehe võimalik surm selgitab ühtlasi ka seda, kuidas sai hr. Reisenberg taotleda Mankini majas teemaja avamist.

Lisaks pakkus Ado Tuuga välja hoone täpse asukoha. Näed seda Google Maps vahendusel siin.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Harjumaa, Kuusalu kihelkond, Loksa
Sildid: loksa, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Kaja Riiberg (21.03.2023)

Mankini pood asus Vihasoos

X
kodulehe, e-poe tegemine