Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3614

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Pikevere tuletõrjujad (12)

Fotograaf: A.Käbi
Pikevere tuletõrjujad Alex Käbi poolt üles võetud ühisfotol. Kahjuks ei torka mulle silma ühtegi tuttavat nägu, mistõttu jään lootma teistele huvilistele. Hea oleks ka teada, kus see foto tehtud on? Või õigemini, kus asus Pikeveres meeste tagant paistev tuulik?
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Pikevere
Sildid: pikevere, tuletõrje, tuulik, 1930, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Kaselehe (21.02.2017)

Hakkasin mõtlema, et miks kaartidelt pole näha teise tuuliku (see lagunev mida mina mäletan) asukohta. Ju jäi selle ehitamine lihtsalt pooleli. Järelikult on pildil ikkagi Tuuliku talu tuulik.

Kaselehe (19.02.2017)

Kaldun arvama, et see on siiski Rassi maja lähedal asunud tuulik. 30 aastat tagasi olid ümmarguse tuuliku varemed veel täitsa olemas. Arvan, et pilt on tehtud tuulikust üle tee asunud Loidumasti talu hoovis. Nüüd asub tuuliku asukoha kõrval mast.

Marko (19.02.2017)

Kõlab loogiliselt. Minul tekkis küsimus seoses vahemaaga, mis fotol paistab tuuliku ja meeste taga oleva hoone vahel olema väiksem kui kaardilt vaadates seda võiks arvata. Ja mis on loogilisem kui koht on paigas: kas pildistatakse Tuuliku talu pool või siis kaupluse pool? Vist kaupluse.

Kaselehe (18.02.2017)

link Maaameti kaardil.

Kaselehe (18.02.2017)

Oma lapsepõlvest mäletan ühte tuulikut. Asus peale Rassi maja Loidumasti talu vahetus läheduses. Iidvanal kaardil on näha, et oli veel üks veski. Asus praeguse Tuuliku talu ja vana kaupluse vahel tee ääres.

Ülo (12.12.2016)

Lisan nimed Vasakult paremale istuvad: August Kärme, Kaarel Tombak, Karl Neem, Sillak Rätsep, Kivaste Ferdinand, Eduard Visnapuu, Voldemar Näppi, teadmata. Vasakult paremale seisavad: Elmar Saar, Hans Neem, Eedi Lepa, Johannes Meerpa, teadmata, teadmata, Ferdinand Noorpuu, Tõnis Rass (Pikevere meierei juhataja), Kaarel Petler, teadmata, Arnold Uuspuu, Arnold Mitt, Gustav Kivaste, teadmata.

Anneli (26.11.2016)

Leidsin sama pildi vanaisa albumist. Pildistatud 3.august 1930. Pildi tagaküljel on Pikevere tuletõrje meeskonna nimed. Juhatus: K.Neem K Sillak K.Tombak K.Bökler J.Mägi J.Kiwaste H.Neem Liikmed: A.Kärme V.Näppi E.Wisnapuu U.Waino A.Mitt A.Uuspuu A.Mitendorf T.Rass F.Wiletsus A.Beilman J.Ööpik J.Meirbak E.Lepp E.Saar G.Kiwaste

Anneli (23.11.2016)

Vasakult esimene on Elmar Saar Raigust, teine siis minu vanaisa Hans Neem ( Neibaum) , keskel ilma peakatteta mees on Pikevere meierei ülem Tõnis Rass.

Anneli (19.11.2016)

Vasakult teine on minu vanaisa Hans Neem.

Margit (23.10.2013)

On küll fotosid, kuid hetkel pole olnud nendega aega tegeleda. Kui suur kiire mööda saab siis lisan mõned :D

Marko (17.10.2013)

tere Margit ja aitäh kommentaari eest! Kas Sul endal oleks ka vanu fotosid jagada? Pikevere on väga nõrgalt esindatud!

Margit (16.10.2013)

Veski asus Veskimäel, praeguse Töökoja vastas. Selles majas on elanud nooruspõlves mu vanaema ja kuni eelmise talveni elas selles kohas minu vanatädi.

X
kodulehe, e-poe tegemine