Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3627

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Paide turu plats (2)

Fotograaf: Joh.Ehrenwert
Tegemist on postkaardiga, mis on saadetud Tallinna Paidest 19.mail 1926. Olles saanud postiajalugu.ee ajaveebist inspiratsiooni, vaatasin ka postitempleid ega saa neist päris hästi aru. Kõik kolm templit kannavad 20.mai kuupäeva ning neist kaks on TÜRI-TAMSALU ja üks TALLINNA oma.

Koht on vaatajaile kindlasti tuttav ja pole välistatud, et ka foto ise. See ei ole haruldane, set Johannes Ehrenwert on linna pildistanud vist küll iga võimaliku kandi pealt. Väikese detailina ehk niipalju, et algne turuplats Paides on olnud poole väiksem. Selle omaaegne piir läks sellelt joonelt, kus asub platsike väljaku keskel, kusjuures kirikupoolne või -esine ala oli surnuaed.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, tallinna tn, turuplats, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (04.02.2013)

Kaardi tagaküljel olevate templite kohta sain järgmise kommentaari: See on postivagumist saadetud, see tähendab siis et rongi küljes oli postkast (pilu) ja siis sai kirja sinna sisse lasta. Peamiselt oli see nende väiksemate asulate jaoks mõeldud, mis olid raudtee ääres ja kus rong peatus, kuid kus polnud kohalikku postijaoskonda.

Valdo Praust (31.01.2013)

Plats peaks olema tänini keskaegsetes gabariitides. Kirik on samuti ehitatud 18. sajandi lõpul keskaegsetele vundamentidele ja arvatavasti ja gabariitides. Keskaegne hoonestus ise hävis 16.-17. sajandi sõdades.

X
kodulehe, e-poe tegemine