Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Oru loss Toilas ja paviljon Narva-Jõesuus (1)

Fotograaf: A.Salumets
Fotograaf Aleksander Tepper-Salumets on jäädvustatud fotodele tuginedes põnev kuju. Tahaks teda kangesti pidada Koeru fotograafiks kuid ülesvõtted mujalt Eestist viitavad tema erinevatele elukohtadele või siis seiklevale eluviisile.

Kasutan juhust, et viidata Tepperi poolt tehtud ja tema Koerus töötamise ajal kasutusel olnud templiga varustatud fotole, mis pärast põhjalikku uurimistööd selgus olevat tehtud hoopis Tallinnas. Hetkel on müügis Tepperi foto, mis on tehtud Lääne-Virumaal Kadrinas. Lisatud foto on pärit samuti Virumaalt, tegelikult ju lausa Eestimaa servalt. Aleksander Tepper on pildistanud Narva-Jõesuus ja Toilas. Tema iseloomulik käekiri ja nimi olid foto soetamise ainsaks põhjuseks. 

Aleksander Tepperil oli Koerus oma ateljee ning tundub, et tegemist oli eksperimenteerimisaltis kunstnikuga, kellele meeldis katsetada tolleaegse tehnika piire ning võimalusi.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Virumaa, Jõhvi kihelkond, Toila
Sildid: oru loss, toila, narva-jõesuu, 3000px,

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Karin (16.06.2017)

Õigesti öeldud- et eksperimenteeris. Tal oli tõesti natuke imelikke fotosid, monteeritud ja püütud neid omal viisil ka kaunistada. Samas olid tema tehtud pulmafotod imelised. Oli liikuva eluviisiga, oli ka välismaal ning nn tõsiseid ja häid töid ei ole enam kahjuks liikvel. Koeru jäi raske haiguse sunnil ning omas ateljeed, seal ka suri ja on maetud Koeru Uuele Kalmistule. Surma-aasta on mu teada kalmistute andmestuks vale. Minu teada tegi palju fotosid Narvast, Tallinnas elas õde ja seetõttu on fotosid tehtud ka Tallinnast. Erinevatest ajajärkudest oli ta järjepidevalt saanud jäädvustada Kadrina Vabaduse sammast, ilmselt siis ja seetõttu, kui viibis vennal ja õel külas, kes elasid Kadrina lähistel. Temast jäi järgi ka fototehnikat, tolle aja aparatuuri üksjagu ning erinevaid fotoplaate jms, mille nimetusi ma ei teagi, ent saan aru, et üsna muljet avaldav. Olla olnud hea huumoriga ja naljahimuline heatahtlik inimene, sellest ka püüd muuta fotosid nö lõbusamaks, kui ta saatis need enda tervitustega lähedastele. Pulmafotosid oli aga nii arvukalt, et ei oska seletada, kust sellisel hulgal ta neid tegi ja kellele need kätte saamata jäid, sõda tuli peale, küüditamised jms tegi ilmselt nende kättesaamisel oma töö.

X
kodulehe, e-poe tegemine