Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Välismaa (Tühista valik)
Pilte: 94

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Meremeeste ühisfoto (0)

Fotograaf: teadmata
Sama foto leidub (lõigatud servadega) Eesti Meremuuseumi kogus ning on kirjeldatud järgmiselt: "Meremeeste grupifoto. Üks meestest hoiab käes päästerõngast, millele on kirjutatud "Salme. Kaspervik". Arvatavalt Johannes Herm vasakult teine mees."

Kuna minul olev postkaart on postitatud Johannes Hermi enese poolt, on tõenäoline Meremuuseumi info, et mees ise ka pildil on. Ja miks ka mitte "vasakult teine". Mul tekkis fotoga lisaks veel paar küsimust. Kõigepealt tegemise koha osas kuid siis leidsin foto tagaküljelt teksti, mida võiks desifreerida kui "Kiel 6. november". Kui nii, siis on tegemist talvise Läänemere äärse Saksamaaga kuid aastat ei ole, sest mark ja ühtlasi ka postitempel on rebitud. Teiseks tekst päästerõngal: "Salme. Kaspervik." Tean, et Kaspervik on Käsmu saksakeelne nimetus aga kas need nimed viitavad kuidagi ka alusele, millega teel ollakse? Või on siin mingid mulle võõrad, valdkonnapõhised seosed?

Johannes Hermile on Vikipeedia pühendanud terve pika artikli. Tegemist on Eesti mõistes tuntud mehega, kes osales I Maailmasõjas, Vabadussõjas ning teenis hiljem Eesti Merejõudude juhatajana. Kuni 1918. aastani teenis 1893. aastal sündinud Herm Venemaa laevastikus. Pakun, et foto on tehtud just sellel ajal!?
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Välismaa, Kiel
Sildid: kiel, käsmu, kaspervik, herm, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine