Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Märtsiküüditatute lapsed (1)

Fotograaf: teadmata
Täna möödub 70 aastat märtsiküüditamisest ja üle Eesti kogunevad inimesed seda ajaloolist sündmust tähistama. Ka siin, Koerus.

Sellel fotol on mitmed küüditatute lapsed 1. mail 1953 Tubinskis, peaaegu märtsiküüditamise 5-ndal aasta(päeva)l. Tunnen ära Puhmu küla Maasika talu lapsed Loide ja Marje, siis on seal Vahuküla Jõudsi talust Kai ja Siberis sündinud Ants (musta mütsiga Ants istub Marje süles). Siis näen Kalitsa külast küüditatud August Kruusi ja tema poega Ilmari. On Hedvig Suurjärv, Sitsika talu peretütar Vahuküla külast, peaks olema ka tema ema Elfriide Suurjärv. Ehk on seal veel eestlasi aga nende nimed jätke palun kommentaaridena.

Inimkonna ajalugu on täis inimsusvastaseid kuritegusid, küüditamine oli kindlasti üks neist. Elu pakub igapäevaselt meile loendamatut hulka võimalusi olla ebaõiglased, soovin omalt poolt, et oskaksime ja tahaksime sellistest valikutest hoiduda.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Välismaa, Siber
Sildid: siber, küüditamine, ENSV, 1953, Tubinsk, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Sirje Grauberg (02.10.2021)

Rahvariietes on Ene(esimene rida vasakult esimene)ja Riita Noorsalu Puhmust, Lõusa talust, akordioniga Tiiu Möll Võhmutalt. Ene ja Riita vanaema Lisette Noorsalu on pildil teises reas, paremalt teine. Viimases reas paremalt teine Heldur Tohu Järva-Jaanist, tema ema Amanda kolmandas reas, vasakult esimene. Ilmar Praggi kolmandas reas, paremalt teine, tema taga viimases reas August Praggi.

X
kodulehe, e-poe tegemine