Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3639

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Mälestusmärk 1905 a revolutsiooni päevil langenuile (3)

Fotograaf: H.Birk
See foto võib paljudele koerukatele tuttav ette tulla. Tegemist on postkaardiga, millel on jäädvustatud mälestusmärk praeguse kultuurimaja ees aastal 1972.

Hiljuti postitasin kvaliteetse digikoopia samast monumendist vabariigi ajal. Märgata võib sisulisi ja väliseid erinevusi.

Kõigepealt pöörake tähelepanu monumendi tekstile. Hilisemal fotol on kadunud "Eesti Vabariigi asutamise mõtte eest" ning jäänud "Koeru langenuile". Fotot vaadates ei saa ma aru, kas tekst on kaotatud ainult fotol või hävitati see ka tegelikkuses!? Ja kuna ma pole kunagi vaevunud seda mälestusmärki ise lähemalt uurima, ei tea ma sedagi, mis sinna praegu kirjutatud on.

Lisaks hämmastab mind jätkuvalt fotode kvaliteedi tohutu langus. Tepperi fotot vaadates on see ka visuaalselt hästi paigas. Kenad värvid ja huvitav taust. Sõjajärgsed fotod kaotavad oma nüansirikkuse igas mõttes. Eriti häirivad mind väga tugevad kontrastid. Muidugi tasub ka sellel fotol tähele panna tausta, 1972 aastal puudub selles igasugune esteetilisus. otsekui konstanteeritaks fakti.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, paide tee, ausammas, ENSV, 1972, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Antti (01.05.2015)

Tekst on taastatud tänu Mait Raudsepale juba vähemalt paarkümmend aastat tagasi

Marko (30.04.2015)

Tekst on taastatud, eile kontrollisin. :)

Tanel Kutti (29.04.2015)

Kusjuures jah, seda teksti ei ole taastatud. Peaks tegelikylt kontrollima, aga minu mälus on see ikka selline, nagu fotol - kratsitud ülemiste ridadega. Vahepeal ikka tehti konverentse ja muid üritusi sel Vaali Vabariigi teemal, kus isegi esinesin. Uurisin seda kunagi II kursusel seminaritöö vormis ja laiemalt kirjutasin lõputöö 1905 a teemal. Eks see Vabariigi asi pisut üle pakutud oli, aga müüdiloome seisukohalt oluline ettevõtmine.

X
kodulehe, e-poe tegemine