Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

“See on Väinjärve” (5)

Fotograaf: teadmata
Mida sellest fotost arvata? Kas tegemist on Väinjärve kaldaga millalgi enne teist ilmasõda või veelgi varem? Mulle meeldiks nii mõelda ja seda toetab ka tekst foto taga inimeselt, kelle lapsepõlv on möödunud Väinjärve ääres. See ütleb järgmist:

"See on Väinjärve kallas, kus meie käime suplemas. Suvel on siin väga palju rahvast."

Segaduses olen seetõttu, minu jaoks on ilmasõja eelne Väinjärve supelrand kõrkjaisse kasvanud ja äärmisel juhul varustatud hädapärase tokkidel purdega suplejatele (vaata näiteks seda pilti). Siin aga on liivaplaaz, uhked paadid ja taamal rannatoolid! Kas see on võimalik? Lisaks on kauguses paistev maastik täiesti võõras. Osaliselt võib selgitada seda asjaolu, et tollane maastiku hoonestus erines tänasest oluliselt aga siiski. Kas Ervita poolses küljes kallas ikka tõuseb nii järsku? Ja kuhu on kadunud Koeru suunalt järve sukelduv kõrkjane neem?

Aidake mõelda!

Foto eest tänan Hilja Voolaidu.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Tartumaa, Otepää kihelkond, Pühajärve
Sildid: pühajärv, väinjärv, rand, paat, suplus, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

illar (29.11.2018)

Tere, see pilt on Pühajärve, praegune rannaala kohe meenutab seda kohta.

Marko (04.09.2011)

Olen Anttiga nõus aga Jussi Väinjärveks seda siiski pidada ei julge. Ma arvan, et siin on pildile allkirja pannu lihtsalt ühe väga sarnase fotoga alt läinud.

Antti (04.09.2011)

See pole kindlasti Koeru Väinjärv! Meie Väinjärvel pole olnud kunagi sellist liivakallast. Samuti pole taamalolev maastik Ervita külaga seostatav. Ilmselt on Toomasel õigus, et see on Harju rajooni Jussi Väinjärv, mis asub Aegviidust 12 kilomeetri kaugusel põhja-kirde suunas.

Toomas (10.06.2011)

Tegemist võib hoopis olla Jussi Väinjärvega :P

Imbi (03.05.2011)

Inimene, kelle lapsepõlv on Väinjärve ääres möödunud, võiks teoreetiliselt teada õigesti. Meie käisime kooliajal jalgratastega tihti järvele ujuma. Põhiliselt Väinjärve mõisa poolses küljes, kus oli sild ja trepp vetteminekuks ja kus vahepeal oli kolhoosi saun-suvila. Paadid olid silla küljes. Rannaala oli kitsas, rohi ja kivid. Plaazi ja toole küll polnud. Ervitapoolne on metsane ja ka kitsas ala. Udeva sovhoos kasvatas kunagi järvel parte. Hiljem kujundati supelrannaks kaugemalasuv osa, puhastati ja veeti liiva, ehitati torn ja sillad. Tegutses vetelpääste ja kiosk. Praegune suplus- ja pidude- koht. Uurisin natuke vanu kaarte, järve kaldad on alati olnud soised ja metsased. See foto tuleks võtta kätte ja teha ring ümber järve, ehk näeb sellist maastikku. Või küsida Ervita ja Väinjärve vanemate inimeste käest kui juhust tuleb.

X
kodulehe, e-poe tegemine