Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Lätti piiri läbilaske punktis (1)

Fotograaf: teadmata
Foto, mis torkas silma valge mütsiga mehe ja tagaküljel oleva info tõttu. Tagakülge näed, kui klikid foo üleval vasakus nurgas olevale ikoonile.

Valge mütsiga mehele ja tema kõrval istuvale heleda särgiga kaaslasele mina selgitust anda ei oska. Kuid ma olen kindel, et seda fotot näevad inimesed, kes oskavad. Võib olla on abiks tagakülg. Seal on kirjas, et foto on tehtud "Lätti piiri läbilaske punktis Valgas 1921 a.". Lisaks on seal midagi kirjas ka Ameerika kohta, mis võib selgitada salapäraste meeste vormi. Kas keegi oskab selgitada, mis templiga on tegu? Eesti Scout - kas viide mingile sõjaväeosale?

Taaskord ei saa ma foto asukohta maakondliku ja kihelkondliku täpsusega määrata, sest minu kaardil seda pole. Koht iseenesest on teada, Valga. 
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Välismaa
Sildid: valga, 1921, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Siim (21.08.2017)

Scouts pataljon peale Vabaussõja lõppu, ehk siis 1921. aastal. Ennem kui Piirivalve võttis üle Eesti piiri valvamise tegeles piirivalvega sõjaväeosad mis asusid piiri lähedal. Vabdussõja ajal sai Eesti muu varustuse hulgas ka ohtralt Briti ja USA armee vormiriietus siis neid kanti veel 1920. aastate lõpuni.

X
kodulehe, e-poe tegemine