Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koeru naiskodukaitse ja kodutütred (1)

Fotograaf: H.Öömann
Naiskodukaitse pidupäev Aruküla pargis 1938 aastal. Ühisfoto on ka kodutütred ja lisaks posu kohalikke avaliku elu tegelasi.

Neid inimesi näen fotol: Keskel istub Järvamaa naiskodukaitse esinaine Linda Eilart, ühel pool kõrval abikaasa Jaan Eilart, Järvamaa kaitseliidu pealiku abi. Jaak ja Elli Ilomets, Kapu vallasekretär Harald Raigna, Eduard Villart (Valdur Villand), Paul Ahe, koorijuht Harri Kõrvits, Väinjärve vallavanem Aleksander Krull (Aas), Koeru kaitseliidu maleva pealik Heinrich Pigert ja tema abikaasa Ida Piigert. Lisaks on üks kodutütarde vormis olev tüdruk Vahukülast, Meeri Lepik. Paar tuttavat naisenägu on veel aga ma pole suutnud nende nimesid meelde jätta ega hakka neid ka eraldi otsima. Üks siiski meenus, tegemist peaks olema Jakob Pruuli tütrega.

Foto on levinud, olen selle endale skanneerinud ka Koeru Muuseumi fotokogust. Igasugused täiendused ja täpsustused teretulnud.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond
Sildid: koeru, aruküla, naiskodukaitse, kodutütred, 1938, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (03.10.2016)

Kommentaar Jaanus Talvikult FB vahendusel: "Tagareas vasakult esimene on Oskar Steinbeck Vahukülast, kindlasti on veel."

X
kodulehe, e-poe tegemine