Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Asukoht teadmata (Tühista valik)
Pilte: 465

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kalapüügi kuldajastu (4)

Fotograaf: teadmata
Olid ajad, võiks lausa öelda, et kuldsed. Kala sai püüda "kraavist" ja suure seltskonnaga. Mul ei ole meeles, mis tehnkat siin kasutatakse aga arvestades osaliste arvu ning meeleolu, tundub lausa mõistusevastane, et nii kala kätte saadi. Mind on õpetatud kala püüdes pigem hiilima, et kala ei näeks, ei kuuleks kui kalamees tuleb.

Kes teab ja tunneb fotol kajastatud püügitehnikat, jätke kommentaar.

Kindlasti teab seda Kaur Salus Näkiuurumiskeskusest, kellele vanadpildid.net võlgneb tänu selle meeleoluka foto avaldamise eest!
Allikas ja avaldamisõigused: Näkiuurimiskeskus, jagada viitega allikale
Asukoht: Asukoht teadmata
Sildid: kalapüük, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Andres Kurm (27.09.2022)

Liiv on kurnpüünis, mis koosneb jäigast liigendita raamist ja sellele kinnitatud võrkkotist. Kalapüük liiviga näeb välja nii, et kaks püüdjat veavad liivi vees, kolmas hirmutab kalu sisse. Tuntakse ka ühemeheliivi, mis on tavalisest liivist väiksem. Tegemist on arhailise kalastusvahendiga, mida kasutati järvedel ja jõgedel aastasadu, kuni eelmisel aastasajal kalastamine liiviga keelustati. Tänapäeval on kalastamine liiviga (ja kuuritsaga) taas lubatud, kuid seda saab teha üksnes selleks omandatava kalastuskaardi alusel. Allikas Kalapeedia. Liivi- ja kuuritsapüük olid siinmail tavalised aegadel, kui maaparandus ei olnud veel nii laialdane ja massiline, ehk ennem 1950-1960. aastaid. Looklevad ja kitsad metsaojad olid üldiselt üsna kalarikkad ennem kui need kraavitati ja neisse, kuivenduse eesmärgil, soometsade huumuserikast vett suunati. Praegusel ajal on nende kraavide põhiasukad koprad ja kalastik üldiselt puudub.

Mart Priks (07.05.2021)

liiviga kalapüük. Liiv on ka näha, poolest saati veest väljas

Mart Priks (16.05.2019)

Fotol toimub liiviga kalapüümine. Siia sobib ilmselt minu ema kalapüügijutt mõned kilomeetrid Kauri Näkikeskusest ülesjõge, Nõmme veskisilla juures: Lehte mäletab kuidas isa-ema liiviga kala püüdsid. Madalavee kala- ja vähipüünisena on üle Eesti kasutatud puust raamile tõmmatud võrguga prismataolist riista liivi ehk liimi. Liiv oli selline kolmnurkne prisma, poolteist...paar meetrit pikk. Kalapüük liiviga näeb välja nii, et kaks püüdjat veavad liivi vees, kolmas hirmutab kalu sisse. Ema-isa kasutassid nn ühemeheliivi. Isa sättis liivi, ema larpis ja segas vett. Vahel ikka mõne suure roosaka suure kala (jõeforell) söögiks said, mäletab tollel ajal viie aastane Lehte.

Jüri Lauer (15.05.2019)

Püük toimub liiviga. Vaata: link

X
kodulehe, e-poe tegemine