Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Juubilar pildis (0)

Fotograaf: teadmata
Võib arvata, et lisatud pilt käib kokku selle hiljuti avaldatud Võhma Majandusühisuse vaatega. Kuna paremal paistab esiletõstetuna number 25, pakun foto tegemise ajaks 1936. aasta jaanuari, kui ühing sai 25 aastat vanaks. Sellest kirjutab pikalt Ühistegelised Uudised (nr. 4, 24 jaanuar 1936), millest olgu toodud lõik:

Juubilar sõnas ja pildis

Eeloleval pühapäeval, 26. jaanuaril s. a. pühitseb Eesti vanem ja suurem ühiskaubanduslik ettevõte, Võhma Majandusühisus (end. Pilistvere Majandusühisus) oma 25-e aastase tegevuse juubelit. Sündmusele on kohapeal püütud anda pidulikum ilme, kutsudes juubelile kaasa elama kõiki ühingu liikmeid, endiseid ja praeguseid tegelasi ning külalisi väljastpoolt. Juubelipidustuste kavas on ka ühingu maja õnnistamine, mis vast hiljuti lõplikult valminud ja korda seatud.

Nii on eelolev pühapäev Võhma ümbruskonnale suureks pidupäevaks. Kuid seda sündmust tuleb märkida ka ülemaalises ulatuses. Lugedes ülevaadet Võhma Majandusühisuse tegevuse arenemisest, mis alljärgnevalt avaldatud, kajastuvad selles samasugused rõõmud ja mured, nagu need omased olid kogu meie ühistegevusele tema algupäevil. Sealt leiame ka rea tuntud isikute nimesid, kes tegevad olid meie esimeste ühingute töölerakendamisel.

Viimasel ajal on Võhma selleks õnnelikuks nurgaks, kus püsima on jäänud endised tõekspidamised ühistegevuse sihtidest ja tööviisidest puhtamal kujul kui kusagil mujal meie kodumaal. Seda rohkem võib ta enesega rahul olla, et ka majanduslikud saavutused tema töömeetodeid õigustavad. Võhma ühistegelised ettevõtted on muutunud musterühinguiks, kus käiakse õppimas ja kus on, mida väärib näidata võõrastele.

Võhma Majandusühisus, pühitsedes oma 25. aasta juubelit, püsib vanemana ja väärikana teiste Võhma ühingute hulgas. Soovime temale, tema praegustele ja endistele tegelastele ning kogu liikmeskonnale palju õnne, järgnevaks veerandsajandiks aga jatkavat edu."
Allikas ja avaldamisõigused: David Pandil, jagada viitega allikale
Asukoht: Viljandimaa, Pilistvere kihelkond, Võhma
Sildid: võhma, juubel, 1936, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine