Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Pärnumaa (Tühista valik)
Pilte: 58

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Heinategu (0)

Fotograaf: Anton Lips
Väljanägemise järgi on tegemist heinateoga mõnel kõrvalisel heinamaal või jõeluhal nagu see omal ajal kombeks oli. 50-ndate aastate küllaltki detailseid topokaarte vaadates võib seal teinekord näha jõgede ääres kümneid heinaküüne. Kohtades, kus tänaseks pole järel jälge ei küünist ega heinamaast. Raske on leida põhjust, miks näiteks heinamaade ja küünide kadumine on hea kuid "õnneks" saame vaadata fotodelt kuidas elu ca 100 aastat tagasi välja nägi ja toimus.

***
Täiendatud 11.04.2019: osta.ee keskkonnas on müügis sama foto, mis on saadetud Koogistelt Keavasse. Aastat ei loe templilt välja. Foto saajaks on märgitud Margarete Hargel Keavas. Tekst: "Siin juures saadan Teile 2 üksikut ja 2 krupe pilti. Üksiku piltide hinnad on 150 pool tosinat ja 250 senti tosin. Krupe pildid on 25 senti tükk. palun kiires korras tellimise ühes rahaga, potiga ära saata. Austusega: Anton Lips - Aadress: Anton Lips, Koogistie No 19."

Anton Lips õppis fotograafiat piltnik Ado Treufeldti juures Türil. Elas ajavahemikus 1932-1940 Lelles. 27.11.1940 väljastati talle Pärnu tööstusliku kutseoskuse ameti fotograafia tööala oskustöölise registreerimistunnistus. (Allikas: Eesti fotograafide elulooline andmebaas (MTÜ Eesti Fotopärand))

Seega tundub üsna loogiline, et foto on tehtud kusagil Vändra kihelkonnas, kuhu Koogiste küla koos Lelle, Käru ja Eidaperega kuulus. Vastav täiendus on tehtud ka foto asukohaandmetes.
Allikas ja avaldamisõigused: Kristjan Männa, jagada viitega allikale
Asukoht: Pärnumaa, Vändra kihelkond, Koogiste
Sildid: koogiste, heinategu, heinaküün, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine