Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3639

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

ETKVL kauplus Kapu (1)

Fotograaf: teadmata
Ärge laske ennast punasest värvist eksitada, tegemist on oluliselt vanema fotoga kui nii mõniga mustvalge eksemplar vanadpildid.net keskkonnas.

Tegemist on siis Kapu kõrtsiks ehitatud hoonega, millest sai hiljem ETKVL kauplus Kapu ning veel hiljem tuleroog.

Oleksin tänulik kui keegi viitab Kapu kõrtsiga seotud asjade järjekorrale. Mul on olemas foto ajast, mil kõrtsis asunud kaupluses töötas perekond Alba ning üks hilisem, kus Kapu kauplus on juba päris räämas. Ülalolev foto on ilmselt tehtud ajal, mil kauplus Kapu oli oma hiilguse tipul.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, jaani tee, kapu, värviline, ensv, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Valdo Praust (21.01.2015)

Huvitav oleks teada, kui paksude müüridega see Kapu kõrtsihoone siiski tegelikult oli. Vaevalt aga keegi seda mäletab ja vaevalt sellest mingeid jooniseid ka olemas on. Kui tegu oli vägade paksude müüridega ehitisega, siis pole välistatud, et tegu võib olla Põhjasõjast vanema hoonega. Arvasin pikka aega, et rootsiaegsed kõrtsihooned olid kõik puithooned, aga nüüd olen mõnest 17. sajandi lõpu inkvisitsiooniprotokollist leidnud märkmeid "igivanade paksude kivimüüridega" kõrtside kohta. Lisaks kaldun arvama, et meie käsutuses olev ja meie poolt Jalgrattamuuseumiks kohandatav Väätsa vana (1893.a. ehitatud) hiigelpaksude (1.10 m) müüridega vallamaja on ümber ehitet varasemast maanteekõrtsist ja kasutas ära selle mitmeid massiivseid müüre. Ehk siis minu hinnangul ulatuks sellegi hoone põhiseinad Põhjasõja tagusesse aega.´Kas äkki ka Kapul?

X
kodulehe, e-poe tegemine