Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Võimalik, et taas Tudre (6)

Fotograaf: teadmata
Ilus taluvaade, mis võib olla Tudre külast. Samas pakis oli veel kaks Tudre vaadet veskitega. Teadjatel peaks talu järgi olema kerge kindlaks teha kas mul on õigus või mitte. NB! Veski tiivikud on katki ehk veski ei pruugi selle foto tegemise ajal olla enam töökorras.

Tänu Evele on selgunud, et tegemist on tõepoolest nn. Kaupmehe vana majaga Kalitsa tee ääres Tudrel. Isegi pildistamise aasta oli tema pere fotoalbumis samale fotole märgitud - 1959.

Kaarel Aluoja fotokogu.
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Tudre
Sildid: tudre, veski, 1959

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Anne (16.12.2013)

Eve, Sul on õigus, see on Kaupmehe vana maja. olen seal käinud mitmeid kordi omal ajal.

Eve Grauberg (20.06.2012)

Anne, kas see ei või Aliide ja August Liivassaare talu st hoopis teisepoolt veskit pildistatud, mille vaadet Marko välja pakub. Lapsena seal, Tudre-tädi juures käis, avanes tema maja juurest selline pilt ja maja oleks ka nagu sama...

Marko (13.04.2012)

Kas ma saan õigesti aru, et Anne ja Eve räägivad erinevatest majapidamistest, mis siiski asusid mõlemad Veskitoa veski vahetus läheduses?

Eve (05.04.2012)

See on Kaupmehe vana maja, kus elasid Sirelid. See jäi Kalitsa tee äärde. Maja jäi tühjaks ja tolleaegne kolhoosi esimees Johannes Grauberg lasi tühja hoone lammutada ning Kuusna lubjaahjus ära põletada. Nii juhtus kõigi tühjade majadega.

Marko (27.02.2012)

Kui vaadata link vaadet Veskitoa veskile, võiks eeldada, et maja ei ole veskile nii lähedal. Lisaks on mõlemal hoonel erienev katusekonstruktsioon. Kas on samad hooned või räägid Sa mingist muust veski läheduses olnud pikast rehielamust?

Anne (22.02.2012)

Minu arvates on see küll Veskitoa elamu Tudres. Seal elas Rahe Karl, keda külarahvas kutsus Veskitoa Kaarliks. Naist tal polnud, kuid abiks või tüdruksõbraks oli tal Marder Anette, keda kutsus külatahvas Veskitoa Neteks. Tema elas Kaupmehe küüni juures olevas saunas, millest alles vundament.

X
kodulehe, e-poe tegemine