Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Aheliku ehitusbrigaad (2)

Fotograaf: M.Öömann
Oskar Ahelik oli ehitusmees ja sellel fotol on ta (vasakult esimene) koos oma ehitusmeestega. Ehitatakse "hära Puki eelumaia Kapust".

Alguses tundus nagu oleks meeste rattad täpselt ühesugused aga juba lenksude uurimisel selgus, et ilmselt siiski mitte. Igal juhul muljetavaldavalt ühtne vorm. Küsin Valdo Praustilt kommentaari rataste margi ja hinna osas. Valdo vastus kõlas nii:

"Ma jään rataste margi osas ausalt vastuse võlgu - liiga üldvaates on nad peal ning tollal olid nad liialt sarnased üksteisega. Embleeme ja ketirattaid kui iseloomulikke detaile peaaegu näha ei ole. Pakuksin 1920-30ndad, äärmisel juhul mõni vanem 1910ndate lõpp. Vast ka enne 1935, sest siis hakkasid masslevima porilauaembleemid, neid aga ei paista ühelgi. Niipalju võin veel lisaks öelda, et nii vasakpoolne kui parempoolne ratas on tõenäoliselt valmistatud enne 1920ndate viimaseid aastaid - siis läks esiporilaud "eest pikaks", st hakkas ulatuma pikalt välja ettepoole esikahvlit. Need kaks ratast on aga veel vanatüübiliste lühikeste porilaudadega. Maksid tüüpilised rattad tollal nii 120-150 krooni."

Kui keegi oskab juhatada kätte Nurga talu asukoha, oleksin tänulik.

Fotot on kasutatud raamatus "KOERU. Pildirännak läbi endisaegse alevi ja kihelkonna". Lk 182.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Kapu
Sildid: kapu, nurga talu, oskar ahelik, jalgratas, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Kalmer Kasin (27.01.2018)

Tere! Nurga talu asub Kapus, Koeru poolt tulla siis esimene maja külas. Küla nurk. kalmer1989@hot.ee

Valdo Praust (19.03.2012)

Ma jään rataste margi osas ausalt vastuse võlgu - liiga üldvaates on nad peal ning tollal olid nad liialt sarnased üksteisega. Embleeme ja ketirattaid kui iseloomulikke detaile peaaegu näha ei ole. Pakuksin 1920-30ndad, äärmisel juhul mõni vanem 1910ndate lõpp. Vast ka enne 1935, sest siis hakkasid masslevima porilauaembleemid, neid aga ei paista ühelgi. Niipalju võin veel lisaks öelda, et nii vasakpoolne kui parempoolne ratas on tõenäoliselt valmistatud enne 1920ndate viimaseid aastaid - siis läks esiporilaud "eest pikaks", st hakkas ulatuma pikalt välja ettepoole esikahvlit. Need kaks ratast on aga veel vanatüübiliste lühikeste porilaudadega. Maksid tüüpilised rattad tollal nii 120-150 krooni.

X
kodulehe, e-poe tegemine