Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

hara Tambergi eelumaia Koerust (1)

Fotograaf: A.Kukemilk
Kapust pärit ehitusmeister Oskar Aheliku käte ja oskuste abil valmis ka hooneid Koerus. Fotol ehitatakse parajasti "hara Tambergi eelumaia Koerust". Rääkisin Antti Ilometsaga Rakke Muuseumist ja ta pakkus, et tegemist võib olla selle kahekordse hoonega, mis on Koeru bussijaama kõrval (Turu tn.). Vundamendi kõrgus klapib, akende paigutus ja katuse kuju samuti. Lisaks ei ole selliseid kahekordseid hooneid Koerus just ülemäära palju. Kui nüüd keegi oskaks selle hoone siduda ka kaupmees Tambergiga.

Huvitav on ka asjaolu, et pildi on teinud A. Kukemilk. Üldiselt jääb August Kukemilk Martin Öömannile tehtud fotode arvus alla ning sama suhet võib tajuda ka Oskar Aheliku tööde portfoolios. Aga ju siis polnud Öömanni parajasti võtta kuid objekt vajas tuleviku tarbeks jäädvustamist.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, elumaja, oskar ahelik, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Hongmees (01.12.2010)

Rääkisin Antti Ilometsaga Rakke Muuseumist ja ta pakkus, et tegemist võib olla selle kahekordse hoonega, mis on Koeru bussijaama kõrval (Turu tn.). Käisin seda täna vaatamas ja selgus, et vundamendi kõrgus klapib, akende paigutus ja katuse kuju samuti. Lisaks ei ole selliseid kahekordseid hooneid Koerus just ülemäära palju. Kui nüüd keegi oskaks selle hoone siduda ka kaupmees Tambergiga.

X
kodulehe, e-poe tegemine