Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Petseri vaksal (1)

Fotograaf: teadmata
Petseri jääb kaasaegse haldusjaotuse järele riigist välja. Pildil olevat raudteejaama pole (vis) enam olemas, sest siinsamas keskkonnas on olemas foto Petseri jaamast või sellest mis järel, sõja päevilt. 

Vikipeedia kirjutab, et "Tartu–Petseri raudtee ehitati aastatel 1927–1931. Raudtee avati 1. novembril 1931." Kas tõesti on see foto pärit 30-ndatest?

Leidsin ka ühe 1937. aasta Postimehe artikliviite, mis kirjutab järgmist: "Petseri soovib raudteejaama lähemale. Pühapäeval [11. aprill] pidas Petseri Kaupmeeste Selts oma korralist peakoosolekut, kus peale muu avaldati soovi nõuande ja reklaambüroo asutamiseks, kindlate hindade maksmapanemiseks ja otsustati esineda Kaubandus-tööstuskoja ees palvega, et koda aitaks kaasa selleks, et Petseri raudteejaam toodaks linnale lähemale või ehitataks praegusest raudteejaamast harutee linna." Ei tea kas ehitati?
Allikas ja avaldamisõigused: Ahto Tanner, jagada viitega allikale
Asukoht: Välismaa, Petseri
Sildid: petseri, vaksal, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Ilmar Vananurm (14.06.2024)

Mingit raudtee haru Petseri linna ei ehitatud,ega ei ehitata ka tulevikus, sest linn on kõrgel mäe otsas, raudtee - ja raudteejam - aga asub Piusa ürgoru põhjas.

X
kodulehe, e-poe tegemine